Sądeccy policjanci z narciarskimi sukcesami w Chorwacji

Sądeccy policjanci pokazali, co potrafią! Tym razem nie chodzi jednak o łapanie przestępców, czy piratów drogowych. Dwoje ,,naszych” funkcjonariuszy znalazło się w pięcioosobowej reprezentacji Polski na VII Zawodach Narciarskich MSW Republiki Chorwackiej. Poradzili sobie znakomicie.Choć pierwsze takie zawody odbyły się w 2013 roku, to policjanci z Polski brali w nich udział na zaproszenie Generalnego Dyrektora Policji Republiki Chorwackiej dopiero po raz drugi. Rywalizacja miała miejsce w piątek (15 lutego) w Zagrzebiu na wzgórzu Sljeme. Funkcjonariusze mogli wykazać się na stoku, na którym organizowany jest Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim.

PROTEUSGASTRO1

Nasz kraj reprezentowało pięcioro policjantów-zawodników: asp. szt. Małgorzata Dawiec z Komendy Policji w Grybowie, st. sierż. Oliwier Martyna z Komendy Policji w Krynicy-Zdroju, a także sierż. szt. Małgorzata Miszczak należąca również do garnizonu małopolskiego oraz nadkom. Piotr Majewski i st. sierż. Jakub Włoch z garnizonu śląskiego.

– W zawodach rywalizowali policjanci z ośmiu krajów tj. Austrii, Słowenii, Węgier, Polski, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Kosowa oraz organizator Chorwacja. Kraje te wystawiły łącznie 10 drużyn. W sumie w zawodach udział brało 54 funkcjonariuszy, w tym 39 mężczyzn i 15 kobiet – informują policjanci.

Uczestników rywalizacji klasyfikowano zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Polskiej reprezentacji udało się zająć trzecie miejsce, zaraz za zawodnikami z Austrii i Słowenii.

Policjanci z Polski świetnie wypadli także w klasyfikacji indywidualnej. Wśród mężczyzn na drugiej pozycji uplasował się st. sierż. Oliwier Martyna z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju. Z kolei st. sierż. Jakub Włoch i nadkom. Piotr Majewski zajęli odpowiednio 5. i 8. miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet asp. szt. Małgorzata Dawiec z Komisariatu Policji w Grybowie uzyskała 5. miejsce, a zaraz za nią była st. sierż. Małgorzata Miszczak (Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Krakowie).

Gratulujemy i życzymy kolejnych narciarskich sukcesów!

fot. policja.pl

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]