Rzucał zniczami w pomnik papieża. Sam nie wie czemu

Sytuacja, która wydarzyła się w czwartkowy poranek na sądeckim Rynku wstrząsnęła wieloma osobami. Starszy mężczyzna rzucał szklanymi zniczami w pomnik papieża św. Jana Pawła II. Co było powodem zachowania mężczyzny? On sam tego nie wie.

- Dzisiaj (czwartek) po godzinie 9.00 sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na Rynku w Nowym Sączu jakiś mężczyzna rzucał szklanymi zniczami w pomnik Jana Pawła II. Tę sytuację zauważył przechodzień, który ujął sprawcę, a następnie przekazał go funkcjonariuszom Straży Miejskiej - relacjonuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

51-latek był trzeźwy, chociaż sam nie potrafił wyjaśnić, co było powodem jego działania. Funkcjonariusze Policji przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i nagrania. Mężczyzna został przesłuchany. Policjanci sprawdzali, czy oprócz oprócz znieważenia pomnika doszło również do jego uszkodzenia. To już drugi incydent na sądeckim Rynku w ostatnim czasie. Tydzień temu ktoś rozbił kamieniem szybę w drzwiach ratusza.

Fot. KMP Nowy Sącz.

Jan Duda

3 comments

Wypowiedz się w tej sprawie