Rytro pożegna duchownego. Zmarł ks. Józef Sadowski

Rytro pożegna duchownego. Zmarł ks. Józef Sadowski

ks. Józef Sadowski

W wieku 62 lat zmarł pochodzący z Rytra ks. Józef Sadowski. Duchowny związany był również z Nowym i Starym Sączem oraz Piwniczną-Zdrojem. Zmarł 26 kwietnia.

Duchowny urodził się 22 marca 1960 roku w Nowym Sączu. Pochodził z Rytra. Egzamin maturalny zdał w Starym Sączu. Później wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i studiował na kierunku filozoficzno – teologicznym. W 1985 roku w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza.

W tym samym roku został wikariuszem Ropczyc. Po sześciu latach pełnił posługę w Łęgu Tarnowskim w parafii Trójcy Świętej, a w 1997 roku w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pwinicznej-Zdroju. W 2003 roku został mianowany administratorem parafii pw. św. Wawrzyńca w Cerekwi.

Rok później objął urząd proboszcza tej parafii. Został w niej do 2021 roku. Od ubiegłego roku pomagał duszpastersko w parafii pw. św. Sebastiana w Strzelcach Wielkich. Był także wicedziekanem i dekanalnym duszpasterzem trzeźwości w dekanacie Uście Solne oraz dekanalnym duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza w dekanacie Piwniczna.

Zmarł 26 kwietnia w wieku 62 lat. Msza żałobna sprawowana zostanie 28 kwietnia o godz. 16.00 w kościele parafialnym parafii Cerekiew. Dzień później odbędzie się pogrzeb duchownego. Rozpocznie go msza o godzinie 14.00 w kościele parafialnym w Rytrze. Po niej ciało zmarłego księdza zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Źródło: Kuria Diecezji Tarnowskiej/
Fot. parafia św. Wawrzyńca w Cerekwi  
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.