Ruszyła budowa hali sportowej ze strzelnicą w Marcinkowicach

Hala sportowa ze strzelnicą w Marcinkowicach (gmina Chełmiec) coraz bliżej. Teren został ogrodzony, a firma, która wygrała przetarg, weszła już na plac budowy. Wkrótce ruszą prace, jeśli tylko dopisze pogoda. Budynek ma być oddany do użytku w 2022 roku.

,,Obiekt został zaprojektowany z dwóch nachodzących na siebie brył. Większa z nich to hala sportowa z widownią mieszczącą ok. 200 osób, która swoim półkolistym kształtem nawiązuje do istniejącego terenu od strony drogi powiatowej. Druga, mniejsza bryła to jednokondygnacyjne zaplecze hali, w którym zlokalizowane zostaną szatnie, umywalnie, gabinet nauczyciela WF-u, pomieszczenie magazynowe. Dodatkowo zaplanowano strefę strzelnicy, w skład której wejdą: hala strzelań, sterownia, magazyn broni, punkt czyszczenia i rozładowywania broni oraz poczekalnia” – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

W hali sportowej znajdzie się miejsce do gry w piłkę nożną i ręczną – boisko o wymiarach 20×40 m oraz koszykówkę – pole gry 15×28 m. Będzie można także wydzielić trzy niezależne pola o wymiarach 9×18 m do gry w siatkówkę. Ponadto na zewnętrznej ścianie budynku powstanie ścianka wspinaczkowa.

Przy obiekcie będą 33 miejsca postojowe, w tym trzy dla osób z niepełnosprawnościami oraz jedno dla autobusu.

Jak informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego, projekt został uzgodniony z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków. Przewiduje m.in. wykonanie  nowych dróg wewnętrznych, chodników, oświetlenia zewnętrznego, czy zagospodarowanie terenu zielonego. Co więcej, hala znajdzie się w znacznym oddaleniu od zabytkowego dworku, aby nie wpłynąć negatywnie na zabytek. Obiekt dostosowany będzie też do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Koszt prac to 11.892 568,74 zł brutto. Budowę prowadzi Firma Budowlana „GURGUL” z Limanowej, a projektem zajęła się Autorska Pracownia Projektowa ARP Manecki Sp. z o.o. sp. k. z Krakowa.

– Takiego obiektu nie ma nawet w Małopolsce. Na tę inwestycję pozyskaliśmy już ponad 8,8 miliona złotych. Zespół Szkół w Marcinkowicach od dawna zasługiwał na pełnowymiarową halę sportową, tym bardziej, że kształcimy tutaj przyszłych mundurowych, którzy mają sporo zajęć z zakresu nauki sztuk walki, musztry, wychowania fizycznego i strzelania. Nowy obiekt pozwoli na to, aby wszystkie one odbywały się na miejscu – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.