Rozpoczynają się prace związane z rewitalizacją Parku Strzeleckiego. Umowa z wykonawcą podpisana

Już niebawem rozpocznie się urządzanie dziesięciu hektarów terenu Parku Strzeleckiego. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Erbet. Dziś w sądeckim ratuszu podpisano umowę między miastem a firmą.  Projekt i koncepcja przedsięwzięcia zostały zmienione w stosunku do pierwotnych założeń. Na realizację  pierwszego, bardzo kosztownego planu brakło pieniędzy. Zamiast stalowych konstrukcji pojawią się elementy drewniane i kamienne. 

PROTEUSSMARZ

- To bardzo ważna chwila dla Nowego Sącza. Nie ukrywam też radości, że projekt realizować będzie sądecka firma. Historia budowy tego amfiteatru była długa. W poprzedniej wersji projektowej najniższa cena była o 20 mln wyższa niż budżet. Starania o uratowanie tego projektu trwały cały rok - mówił prezydent Ludomir Handzel.

Plac budowy został w tym czasie przygotowany: wycięto drzewa, dokonano prac rozbiórkowych, zniknęły słynne zielone ławeczki oraz pozostałości po starym amfiteatrze.

Załoga Erbetu zgodnie z planem przystąpi do dzieła już w najbliższych dniach. Amfiteatr będzie miał około 3000 zadaszonych miejsc, które dadzą możliwość organizacji imprez plenerowych bez względu na warunki atmosferyczne. W sąsiedztwie parku powstanie 277 miejsc parkingowych. Inwestycja jest warta 53 mln złotych z czego 30 mln to środki zewnętrzne.

- Cieszymy się, że nasza firma może zrobić coś dla  miasta i pokazać się z dobrej strony. Nasi pracownicy będą mogli też pracować na miejscu, a nie w delegacjach. Zimy nie zatrzymamy, ale zrobimy wszystko, aby wszyscy byli zadowoleni z naszego dzieła. Dziękuję za tę szansę - mówił Tomasz Ćwikowski, prezes firmy Erbet.

Czytaj też:

Wkrótce darmowe przejazdy miejskimi autobusami i 90 minut darmowego parkowania dla sądeczan!

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.