Rozgrywki I ligi zwieszone

Tak jak można się było spodziewać władze PZPN postanowiły zawiesić rozgrywki Fortuna I ligi i II ligi, nie zagrają również zespoły niż klas piłkarskich.

Renault2

Zespół MKS Sandecja, który dzisiaj miał wyjechać na mecz do Bełchatowa został w domu. Przed południem odbył się trening, później obiad. Tuż po nadeszał informacja, że spotkania 23 kolejki zostały zawieszone do odwołania. Piłkarze biało czarnych otrzymali wolne do wtorku z zaleceniem aby ograniczali wychodzenie z domów i unikanie miejsce, gdzie są większe skupiska ludzi (sklepy wielkoformatowe, Galerie, itd...). Pytań w tej sytuacji jest więcej. We wtorek ma się odbyć normalny trening. Wszyscy mają nadzieję, że przez najbliższych pięć dni sytuacja się w Polsce poprawi, jeśli chodzi o opanowanie zachorować na Koronowirusa.

Komunikat PZPN
"W nawiązaniu do wczorajszej decyzji Zarządu PZPN w zakresie rozgrywania meczów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi zgodnie z terminarzem rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej podkreśla, iż zdrowie zawodników i wszystkich uczestników rozgrywek zawsze było i jest dla PZPN najwyższą wartością.
Jednocześnie przypominamy, że umocowani formalnoprawnie reprezentanci środowisk klubów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi podczas czwartkowego (12 marca) posiedzenia Zarządu PZPN, opowiedzieli się za kontynuowaniem rozgrywek zgodnie z terminarzami. Tym samym wyrażamy szczere zdziwienie i zaniepokojenie nagłą zmianą stanowiska przez dużą część klubów drugiej ligi, dotyczącą omawianego problemu, jednocześnie w najmniejszym stopniu nie bagatelizując sprawy.
W związku z powyższym, mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie.
PZPN zwraca się do Spółki Ekstraklasa S.A. o przeanalizowanie aktualnej sytuacji i podjęcie stosownych decyzji w zakresie rozgrywek prowadzonych przez Spółkę".

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.