Rehabilitacja przy ul. Kazimierza Wielkiego uratowana! Jest kontrakt

Rehabilitacja przy ul. Kazimierza Wielkiego uratowana! Jest kontrakt

Sądeckiemu Szpitalowi Specjalistycznemu został przywrócony kontrakt na prowadzenie poradni rehabilitacyjnej przy ulicy Kazimierza Wielkiego 4 w Nowym Sączu. NFZ przyznał kontakt na 5 lat. 

-To wspaniała wiadomość, cieszymy się razem z pacjentami. Rehabilitacja przy Kazimierza znów działa. Kontrakt będzie obowiązywał do 2022 roku. Pacjenci się już rejestrują, ale poradnia wznowi działalność od najbliższego poniedziałku 6 listopada. Z oferty Poradni Rehabilitacyjnej i Pracowni Fizjoterapii Ambulatoryjnej będzie można korzystać na takich samych zasadach jak dawniej – mówi dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu Artur Puszko.

Działająca od 28 lat placówka została zamknięta końcem września. Szpitalowi nie przyznano kontraktu. Sytuacja ta wzbudziła niepokój pacjentów. Decyzja NFZ o zaprzestaniu finansowania placówki była także niezrozumiała dla kierownictwa szpitala, który w przychodnię inwestował.

– Kupowaliśmy sprzęt za pieniądze z miasta. Wystąpiliśmy do Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o wytłumaczenie, dlaczego nie przyznano nam pieniędzy – mówił w październiku dyrektor Puszko.

NFZ ogłosił jednak dodatkowe postępowanie rekrutacyjne i pieniądze przyznano. Fundusz będzie przekazywał co miesiąc kwotę 50 tys. zł na prowadzenie placówki.

Poradnia zatrudnia kilkanaście osób a pacjenci mogą korzystać z masaży i innych zabiegów za darmo.

Do tej pory pracownicy przebywali na urlopach. Od najbliższego poniedziałku wszystko ma jednak wrócić do normy.

Poradnia czynna jest w środy w godz. od 13.00 do 18.00; czwartki w godz. od 7.00 do 14.00 oraz piątki w godz. 7.00 do 14.00.

Rejestracja poradni czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 13.00

Fot. Google Street View, pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.