Rdziostów. Zderzenie osobówek. Jeden z kierowców utknął w pojeździe

Dzisiaj rano na łuku drogi w Rdziostowie (gmina Chełmiec) zderzyły się dwa samochody osobowe: Seat i Daewoo. Autami podróżowali sami kierowcy i obaj zostali poszkodowani. Do zdarzenia doszło około godziny 6:00.

Jak informują funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu, jeden z kierujących opuścił pojazd o własnych siłach i znajdował się pod opieką postronnych osób. Natomiast w momencie przybycia służb drugi kierowca wciąż był w samochodzie, przewróconym na lewy bok. Oba auta znajdowały się poza drogą.

Strażacy zabezpieczyli teren i zajęli się poszkodowanymi kierowcami. Jednemu udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a drugiego musieli najpierw wydobyć z pojazdu. Usunęli przednią szybę Daewoo i do środka wszedł strażak. Następnie ewakuowali rannego mężczyznę na desce ortopedycznej i przenieśli w bezpieczne miejsce.

– Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia ratunkowego przejęła osobę poszkodowaną ewakuowaną z pojazdu. Dalsze czynności PSP polegały na wsparciu działań ratowników medycznych pogotowia oraz udzieleniu pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki pogotowia – relacjonują strażacy.

Po chwili na miejscu zjawiła się druga karetka i obaj kierowcy trafili do szpitala. Przez jakiś czas ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.