RAT KRU w Spóźnionym Słowiku! Musicie tam być [ZAPOWIEDŹ]

RAT KRU w Spóźnionym Słowiku! Musicie tam być [ZAPOWIEDŹ]

RAT KRU. Klasycy betonowej samby, aerobiku dla oczytanych, surferzy plastic metalu i poeci rave’u. Poznański dwugłowy ensemble z Winograd z niejednego pieca chleb jedli, a jeszcze więcej do pieca dorzucili, dzielnie dzierżąc opinię najciężej pracujących mężczyzn w szołbiznesie od czasów Jamesa Browna. Już 8 czerwca nadarza się jedyna w swoim rodzaju okazja, by na żywo doświadczyć tego niecodziennego muzyczno-rozrywkowego duetu. A gdzie? W kawiarni Spóźniony Słowik właśnie!

Odpowiedzialny za warstwę muzyczną i rozrywkową, niekiedy ukrywający się za maską szczura Rat One, gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a wokalista Winogradzki Lew odmalowuje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Zasiali zgorszenie oraz porwali do tańca i refleksji na wielu festiwalach, np. w Jarocinie, na Męskim Graniu, OFF Festivalu, Tauron Nowa Muzyka, Kazimiernikejszyn, Green Festivalu i w setkach klubów nie tylko w Polsce.

RAT KRU wydali trzy płyty długogrające: „Rat”, „Rok Szczura”, oraz „Winogrady”, które przyniosły takie perły jak „Świnia”, „Cześć” czy „Aleja Gwiazd”. Mają również w swoim dorobku EPkę „Szmugler” oraz materiał zawierający nowe opracowania klasycznych kawałków grupy Kombi, popełnioną wspólnie z zespołem Kombii. Wśród fanów zespołu wyróżnić należy trzy grupy: studentki i absolwentki kierunków artystyczno-humanistycznych, punków i metali oraz dzieci. 15 maja br. światło dzienne ujrzał kolejny album z nowymi hymnami RAT KRU – „Bloki i Smoki” z udziałem licznych gości (Organek, Grubson, Paprodziad)

 

 

Koncert RAT KRU

8.06.2024 | sobota | 20:00

SPÓŹNIONY SŁOWIK, ul. Długosza 10, Nowy Sącz

Bilety: 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu wydarzenia

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/410316195177106

Foto: RAT KRU, źródło: Spóźniony Słowik

Będzie się działo!

Reklama