Pierwszy sądecki RAJDOZLOT – święto fanów pojazdów zabytkowych

Wielbiciele starych, starszych i całkiem starych samochodów będą mieli niebawem okazję spotkać się na wyjątkowej imprezie. Na otwarcie Sezonu Klasycznego 2017 zaplanowano w tym roku pierwszy sądecki rajdozlot  czyli połączenie tradycyjnego zlotu fanów pojazdów zabytkowych z rajdem „na regularność”. Zapisy trwają tylko do 23 kwietnia, a liczba pojazdów ograniczona jest do 120.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – mówi Krzysztof Korczyński ze Stowarzyszenia „Grupa 4×4” organizującego rajdozlot. – Chcemy pokazać, że rajd jest oryginalną formą zabawy. Na wszystkich uczestników będą czekać ciekawe wyzwania, zagadki, zabawy, a dla zwycięzców przewidujemy puchary, wartościowe nagrody i vouchery od sponsorów.

Na czym będzie polegał rajd na „regularność? ”.

Ze startu będą wypuszczane pojazdy pojedynczo w odstępach czasowych co minutę, a następnie każdy uczestnik będzie musiał pojawić się w wyznaczonych miejscach o określonym czasie – mówi Krzysztof Korczyński. – Będą to Punkty Kontroli Czasu (PKC) oraz Punkty Kontroli Przejazdu (PKP). Na każdy PKC trzeba wjechać o wyznaczonej dla każdego uczestnika godzinie (nie wcześniej i nie później) i okazać kartę przejazdu do podbicia. Prócz tego trzeba będzie pojawić się na PKP i tam odbić kartę potwierdzając zaliczenie punktu.

Na punktach kontrolnych trzeba się będzie także zmierzyć się z różnymi zadaniami, wyzwaniami, a po przyjechaniu na metę – wypełnić test dotyczący przejazdu. Na podstawie punktów zostanie wytypowany zwycięzca rajdu.

Plan imprezy: 30.04.2017 r.
9:00 rozpoczęcie Rajdozlotu na rynku w Starym Sączu
13:00 rozpoczęcie rajdu
18:00 zakończenie rajdu oraz rozpoczęcie pikniku na stawach w Starym Sączu
20:00 zamknięcie imprezy
Planowana Sugerowana trasa przejazdu:
START: Stary Sącz – Rynek,  ul. Węgierska, ul. Królowej Jadwigi, ul. Lwowska, Rynek, Chełmiec – ul. Papiesk, Brzezna
META: Stary Sącz – stawy

Do zgłoszenia należy dołączyć zdjęcie pojazdu w aktualnym stanie.

Wpisowe wynosi 10 zł za osobę (do 23 kwietnia), a w dniu zlotu – 20 zł za osobę  (płatne gotówką). Wpłat można dokonywać na konto lub osobiście, w biurze stowarzyszenia. Za pośrednictwem Internetu można zapisać się na stronie www.grupa4x4.pl poprzez zakładkę youngtimer. W indywidualnych przypadkach można także dokonać zapisu osobiście lub przez telefon – dzwoniąc na numer 516 410 545

fot. organizatorzy, pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.