Pierwszy sądecki RAJDOZLOT – święto fanów pojazdów zabytkowych

Wielbiciele starych, starszych i całkiem starych samochodów będą mieli niebawem okazję spotkać się na wyjątkowej imprezie. Na otwarcie Sezonu Klasycznego 2017 zaplanowano w tym roku pierwszy sądecki rajdozlot  czyli połączenie tradycyjnego zlotu fanów pojazdów zabytkowych z rajdem „na regularność”. Zapisy trwają tylko do 23 kwietnia, a liczba pojazdów ograniczona jest do 120.

wsb3

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – mówi Krzysztof Korczyński ze Stowarzyszenia „Grupa 4×4” organizującego rajdozlot. – Chcemy pokazać, że rajd jest oryginalną formą zabawy. Na wszystkich uczestników będą czekać ciekawe wyzwania, zagadki, zabawy, a dla zwycięzców przewidujemy puchary, wartościowe nagrody i vouchery od sponsorów.

Na czym będzie polegał rajd na „regularność? ”.

Ze startu będą wypuszczane pojazdy pojedynczo w odstępach czasowych co minutę, a następnie każdy uczestnik będzie musiał pojawić się w wyznaczonych miejscach o określonym czasie – mówi Krzysztof Korczyński. – Będą to Punkty Kontroli Czasu (PKC) oraz Punkty Kontroli Przejazdu (PKP). Na każdy PKC trzeba wjechać o wyznaczonej dla każdego uczestnika godzinie (nie wcześniej i nie później) i okazać kartę przejazdu do podbicia. Prócz tego trzeba będzie pojawić się na PKP i tam odbić kartę potwierdzając zaliczenie punktu.

Na punktach kontrolnych trzeba się będzie także zmierzyć się z różnymi zadaniami, wyzwaniami, a po przyjechaniu na metę – wypełnić test dotyczący przejazdu. Na podstawie punktów zostanie wytypowany zwycięzca rajdu.

Plan imprezy: 30.04.2017 r.
9:00 rozpoczęcie Rajdozlotu na rynku w Starym Sączu
13:00 rozpoczęcie rajdu
18:00 zakończenie rajdu oraz rozpoczęcie pikniku na stawach w Starym Sączu
20:00 zamknięcie imprezy
Planowana Sugerowana trasa przejazdu:
START: Stary Sącz – Rynek,  ul. Węgierska, ul. Królowej Jadwigi, ul. Lwowska, Rynek, Chełmiec – ul. Papiesk, Brzezna
META: Stary Sącz – stawy

Do zgłoszenia należy dołączyć zdjęcie pojazdu w aktualnym stanie.

Wpisowe wynosi 10 zł za osobę (do 23 kwietnia), a w dniu zlotu – 20 zł za osobę  (płatne gotówką). Wpłat można dokonywać na konto lub osobiście, w biurze stowarzyszenia. Za pośrednictwem Internetu można zapisać się na stronie www.grupa4x4.pl poprzez zakładkę youngtimer. W indywidualnych przypadkach można także dokonać zapisu osobiście lub przez telefon – dzwoniąc na numer 516 410 545

fot. organizatorzy, pixabay

TEB
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zamiast wzruszającego wstępu

Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz

10 lat temu (słownie dziesięć) 30 września ukazał się pierwszy numer „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” (zwanego dalej DTS). Z tej okazji dokładnie 10 lat później oddajemy do rąk Czytelników nową odsłonę naszego portalu dts24.pl.

A wracając do jubileuszu, po długiej i burzliwej naradzie nie doszliśmy jednak do porozumienia – cieszyć się czy martwić z tego powodu? Cieszyć, bo to zawsze miło dojść do jakiegoś punktu. Martwić, bo choć wytrwali w marszu, to jednak jesteśmy starsi o dekadę.

Świętowanie jubileuszy pachnie naftaliną starej szafy, a już na pewno muzealną ekspozycją. A do muzeum jeszcze nam niespieszno. To już na cmentarz było zdecydowanie bliżej, wszak jakiś czas temu w konkurencyjnych mediach ukazały się dwa nasze nekrologi. I jak tu nie wierzyć w mądrości ludowe? Mówią, że umarłeś? Wróży ci to długie życie. O tych nekrologach DTS to byśmy już nawet nie pamiętali, ale Jerzy Wideł przypomniał na 27 stronie. Wiadomo, Wideł mieszka najbliżej cmentarza i pasjami czytuje nekrologi.

Zatem jubileusz bierzemy z marszu, bez ckliwych przemówień, ronienia łzy, ani też bez zbędnego zadęcia. Ot, pogrzebaliśmy trochę w starych zdjęciach, pofatygowaliśmy się sprawdzić co słychać u kilku bohaterów tekstów z tamtego 30 września i w zasadzie tyle. No dobrze, poprosiliśmy jeszcze prasoznawców i speców od mediów o krótki wykład, jak to jest z tą prasą lokalną (str. 14-15). Wychodzi na to, że ciągle nieźle. Przedwczesne również okazały się pogłoski o rychłej śmierci papieru jako nośnika różnych treści. DTS oczywiście nie upiera się, że wersja papierowa gazety jest nieśmiertelna i oddamy nie za nią życia. Wszak coraz więcej naszych czytelników wybiera niepapierową wersję gazety. Papier to jednak papier – prestiż i elegancja. A w internecie każdy stragan z jarzynami ma dzisiaj swoją stronę (z całym szacunkiem dla warzyw, powinno się je zjadać trzy razy dziennie).

Trendy są zresztą lekko odwrotne, a przecież wiadomo, że dziś wszelkie trendy wyznacza Facebook. No więc Facebook jakiś czas temu uznał, że dla swoich najlepszych klientów stworzy ekskluzywny, bezpłatny magazyn „Grow”. No, bo papier to prestiż (chyba już wspominaliśmy), a nie byle post na osi czasu. DTS identycznie – dla naszych najlepszych na świecie Czytelników tworzymy ekskluzywny, bezpłatny magazyn. Bo chcemy, żebyście poczuli się docenieni. Czy to nie jest piękne – wcale nie musicie być najlepszymi biznesowymi partnerami Marka Zuckerberga, by ktoś wyłącznie z myślą o Was tworzył ciekawe treści.

No i to by chyba było na tyle, jeśli chodzi o 10-lecie ukazania się pierwszego numeru DTS. Tyle się przez te lata wydarzyło ciekawych rzeczy (najważniejsze przypominamy na str. 16), ale przecież nie będziemy się tu wzruszać minionymi dokonaniami. Wyznajemy raczej starą piłkarską zasadę „Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz”. I cóż z tego, że wygrałeś już 100 meczów. Najważniejsze jest to, czy masz plan, jak wygrać dziesięć i dwadzieścia następnych. Nasze głowy pełne są pomysłów na najbliższe tygodnie i miesiące, potrzebujemy tylko sprzyjających warunków, aby je zrealizować. No i co mamy teraz napisać, że czasy są ciężkie, a przyszłość niepewna. Tyle to wiemy, przecież wszyscy mają pod górkę. A kto akurat ma z górki, też musi uważać, żeby się za mocno nie rozpędzić, bo potem wielkość guza jaki można sobie nabić jest wprost proporcjonalna do osiągniętego rozpędu.

Cieszymy się, że możemy robić dla Was coś ciekawego i pożytecznego. Od 10 lat napędzamy się naszym wrodzonym optymizmem, na równi zresztą jak reklamami, które na naszych łamach zamieszczacie. No i tu trafiamy na błędne koło filozoficznie – nie byłoby tak wielu Reklamodawców, gdyby DTS nie miał tak wielu Czytelników. Nie byłoby tak licznych Czytelników, gdyby Reklamodawcy nie utrzymywali gazety na zadowalającym wszystkich poziomie. Prawda, jaka piękna puenta?

Oczywiście chcielibyśmy Was wszystkich uścisnąć z okazji urodzin, ale pamiętamy, że trzeba zachować dystans społeczny. Nie znaczy to wcale, że podchodzimy do tego wszystkiego z dystansem. Wręcz przeciwnie. Wzruszamy się!

Redakcja DTS

Przeczytaj jubileuszowe wydanie „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”: