Rafał Skąpski: Głos na PiS jest głosem przeciw demokracji w samorządzie

Rafał Skąpski, kandydat KKW SLD Lewica Razem, który w pierwszej turze wyborów ubiegał się o prezydenturę wydał dziś oświadczenie, w którym napisał, że nie popiera kandydatury Iwony Mularczyk, a oddanie głosu na PiS jest w jego mniemaniu równoznaczne z głosem przeciwko demokracji. Jak podkreślił - już w czasie swojej kampanii wyborczej zapewniał, że nie zawarłby porozumienia koalicyjnego z kandydatką PiS, a w ostatnim czasie umocnił się w tym przekonaniu.

dts

Oświadczenie Rafała Skąpskiego było odpowiedzią na zadawane pytania i prośby o jego komentarz do drugiej tury wyborów prezydenta Nowego Sącza.

Podczas debaty kandydatów na urząd prezydenta, w dniu 18 października, wyraziłem się jednoznacznie, że gdybym przed drugą turą musiał zawierać z kimś porozumienie koalicyjne, to na pewno nie zawarłbym go z kandydatką PiS. Zdania nie zmieniłem, co więcej, umocniłem się w nim. Głos oddany na PiS, jest głosem przeciw demokracji w samorządzie. Brońmy demokracji - pisze w swoim oświadczeniu Rafał Skąpski

Zwrócił się również do wszystkich uprawnionych o udział w wyborach i skorzystanie z prawa do głosowania.

Prawo to, szczególnie w tych wyborach, należy rozumieć jako obywatelski obowiązek i jako przywilej - dodaje

 

 

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.