Radny Zegzda: mam złą wiadomość dla PiS w Nowym Sączu. Ta manipulacja się nie uda

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą zrzucić odpowiedzialność za problemy w mieście na nowe władze, tymczasem w rzeczywistości kłopoty Nowego Sącza są pokłosiem dwunastu lat rządów PiS - takie stanowisko po wczorajszej sesji Rady Miasta przedstawił dziś radny Leszek Zegzda.

- Od trzydziestu lat funkcjonuję w samorządzie i jeszcze takiej sesji nie widziałem. Były podejmowane decyzje, które wydają się kompletnie nieracjonalne. Bo co można powiedzieć o uchwale, w której zwraca się do prezydenta o działanie w kierunku poprawy funkcjonowania spółki NOVA, a jednocześnie nie dopuszcza się go do głosu i zakazuje się mu wystąpienia i przedstawienia sytuacji? - powiedział Leszek Zegzda.

TLENOTERAPIA

Radny Zegzda zabrał także głos w sprawie apelu do prezydenta "o dyscyplinowanie oraz przeciwdziałanie agresji słownej urzędników miejskich i radnych Koalicji Nowosądeckiej.

- To zakończyło się katastrofą. Najpierw się z tego wycofano, bo nikt nie był w stanie powiedzieć kto, kiedy, kogo i w jaki sposób uraził. Moim zdaniem był to ewidentny akt polityczny - dodał Leszek Zegzda.

Jak podkreślił, był też zdumiony wnioskiem od zamknięcie dyskusji w sprawie dotyczącej zmian w statucie.

- Nie wyobrażam sobie, że w sprawie tak ważnego dokumentu jakim jest statut, można przerwać dyskusję. Widać, że to wszystko zostało wcześniej ustalone i zostały podzielone role - mówił.

- Nie uważam, że prezydent Handzel jest idealny, ale nie może być tak, że w tej chwili obarczy się go odpowiedzialnością za kryzys śmieciowy i wzrost kosztów usług komunalnych. Nie zapomnimy jak to było przez ostatnie lata. Mam złą wiadomość dla PiS w Nowym Sączu: ta manipulacja się nie uda!- powiedział radny Zegzda.

Jego zdaniem fakty wskazują jednoznacznie, że problemy, które pojawiają się w ostatnim czasie nie są efektem braku zdolności rządzenia obecnej ekipy, co do której on sam również ma zastrzeżenia, ale jest to skutek polityki prowadzonej przez minione lata.

- Nie da się rozwiązać problemów zamykając dyskusję, kneblując usta i nie mówiąc o liczbach tylko uprawiając politykę - podsumował.

Koalicja Nowosądecka o wczorajszej sesji: to celowe wprowadzanie chaosu

 

4 comments

 1. Jozin z Bazin 24 Lipiec, 2019 at 21:28 Odpowiedz

  Powiem tak…Zegzdy nie lubię…ale po tych wypowiedziach rękę b mu podał…Pisowskie sądeckie gwiazdy robią sobie jaja w Sqczu..przypomnę tylko iż już Nowak pod szyldem PiS sobie jaja robił 12_lat….miliony zniknęły ..brak obiecanych inwestycji…jak tak dalej będzie to osobiście będe zbierał podpisy o wyjebanie rady miasta….jak widzę Rudą…Głuca czy Piecha to mnie na rzyganie bierze…..to tego Cabała nawiedzona stara baba…gwiazda Sądecka……

 2. Marian 24 Lipiec, 2019 at 22:22 Odpowiedz

  Kiedy jest jakiś sukces (np. wybudowanie mostu Heleńskiego) to oczywiście zasługa obecnej władzy, mimo że tylko końcowy etap przypadł na jej kadencję. Kiedy zaś cokolwiek jest źle – to wina poprzedników.

  • Janko 25 Lipiec, 2019 at 12:12 Odpowiedz

   Dokładnie tak jak u władz najwyższych… Nawet po 4 latach rządów pisiorów wszystko nadal jest winą poprzedników i Tuska. Przykład idzie z góry, ale na dole pisiory strasznie zdziwione…

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.