Radni PiS – Wybieram Nowy Sącz składają zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o „wrogie przejęcie”

Dzisiaj podczas konferencji prasowej przewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Mularczyk oraz wiceprzewodniczący Michał Kądziołka odnieśli się do stwierdzeń jakie padły podczas ostatniego spotkania władz Nowego Sącza z mediami – chodzi o obawy dotyczące „wrogiego przejęcia” spółek miejskich, w tym spółki śmieciowej Nova.

Przeanalizowaliśmy bardzo wnikliwie to, co zostało powiedziane – mówił Michał Kądziołka – Uznaliśmy, że musimy w pewien sposób wyręczyć prezydenta. Podczas konferencji padały informacje, że w tej całej kontroli WIOŚ może chodzić o próbę przejęcia spółki Nova, ale również o próbę zaszkodzenia innym spółkom. Naszym zdaniem, jeżeli pan prezydent posiada takie informacje, nie wiemy z jakich źródeł, to natychmiast powinien poinformować o tym prokuraturę oraz inne służby, aby to zbadały. Nie wiemy czy pan prezydent to zrobił. Dlatego podjęliśmy decyzję, że jako radni PiS -Wybieram Nowy Sącz, w trosce o miasto wystąpimy o wszczęcie postępowania wyjaśniającego i o wnikliwie zbadanie tej sprawy. Dzisiaj takie zawiadomienie zostało złożone w prokuraturze. Mamy nadzieję na szybkie działanie w tej kwestii. Być może radni, którzy wypowiadali się o wrogim przejęciu spółek będą mogli dostarczyć odpowiednie materiały. Nie wykluczamy podjęcia jeszcze innych kroków, bo na tej konferencji padło wiele niepokojących twierdzeń. Teraz jesteśmy na etapie analizy tego materiału.

Jutro (wtorek 23.02) odbędzie się dalsza część sesji RM poświęcona spółce Nova – dodała Iwona Mularczyk. – Mamy nadzieję, bo wysłaliśmy zaproszenia do prezesów, że uda się w czasie posiedzenia uzyskać odpowiedzi na pytania, które zostały zadane. Przypomnę, że były to bardzo konkretne i merytoryczne zapytania. Chcemy, aby odpowiedzi na nie padły podczas sesji. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć jak wygląda zarządzanie, jak wygląda kondycja, jak wyglądają działania związane ze spółką Nova.

Podczas konferencji mówiono także o sprawach związanych z MPK.

Apeluję do pana prezydenta o przedstawienie projektu uchwały, mocą której z wolnych środków przeznaczona zostanie określona kwota na dofinansowanie MPK. Radni PiS Wybieram Nowy Sącz poprą taki projekt – stwierdziła Iwona Mularczyk.

Jeżeli jednak pan prezydent będzie chciał odebrać dopłaty do wody i te pieniądze przeznaczyć dla MPK, to naszej zgody na to nie ma – dodał Michał Kądziołka. – To są dopłaty dla wszystkich mieszkańców Nowego Sącza. Dlaczego nowosądeczanie mają być gorsi od ludzi z okolicznych gmin, w których taka forma pomocy funkcjonuje? Będziemy bronić tej sprawy. Obiecujemy. Co do ataków na mnie i moich kolegów, sprawa jest otwarta i nie wykluczam dalszych działań.

Podczas konferencji pytano czy w budżecie miasta są takie wolne środki. Wiceprzewodniczący RM zapewniał, że tak.
Pytano także co się stanie jeżeli prezydent czy zaproszeni prezesi nie będą obecni i nie będą odpowiadać na pytania.

Mam nadzieję, że przyjdą i będą odpowiadać na pytania, a są one merytoryczne i konkretne. Spółka Nova jest w w 100 procentach spółką miasta, a panowie prezesi swoje wynagrodzenie otrzymują od mieszkańców Nowego Sącza. Nie wyobrażam sobie, że się nie pojawią i nie będą odpowiadać na pytania zadane w imieniu sądeczan – dodali organizatorzy konferencji.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.