Na 64. Walnym Zjeździe Oddziału PTTK  „Beskid” w Nowym Sączu wybrano nowe władze na kadencję 2017-2021.

– Niespodzianek nie było – na prezesa po raz kolejny wybrano Adama Sobczyka. Jest to już jego piąta kadencja. Nie zmienili się także wiceprezesi. Zostali nimi Stanisław Leśnik i Michał Mółka. Pozostali członkowie zarządu to:  Dorota Pych, Eugeniusz Bednarek, Jan Bodziony, Magdalena Bułat, Tadeusz Czubek, Wiesław Leśniara, Tadeusz Maciaś, Władysław Żebrak – informuje Katarzyna Zygmunt, rzecznik prasowy sądeckiego PTTK.

Prezes Adam Sobczyk podsumował kadencję 2013-2016, doceniając działalność przewodniczących i członków zarządów kół, klubów i komisji. Podkreślił, że cieszy fakt, iż rośnie liczba członków PTTK – w 2016 roku było 1099 osób. Oddział  zrzesza 24 koła i kluby PTTK, w tym 18 szkolnych SKKT PTTK, do których należy aż 569 młodych osób.

– Oddział młodzieżą stoi – mówił Sobczyk.

Największe jest Koło Grodzkie w Nowym Sączu, które w ciągu ostatnich 4 lat zorganizowało 216 wycieczek autokarowo-pieszych, w których wzięły udział 10303 osoby. Inne koła to: Koło Grodzkie w Piwnicznej, Koło Terenowe Brzesko, Koło Turystyki Rodzinnej „Familiada”, Klub Turystyki Motorowej, Yacht Club PTTK, Komisja Turystyki Górskiej, Komisja Turystyki Narciarskiej, Komisja Turystyki Rowerowej, Koło Przewodników, Komisja ds. Młodzieży, Sądecki Klub Taternictwa Jaskiniowego, Komisja Integracji z Niepełnosprawnymi, Komisja Krajoznawcza wspólnie z Komisją Opieki nad Zabytkami.

Podczas Zjazdu wręczono zaległe odznaczenia i wyróżnienia osobom, które z różnych przyczyn nie mogły być obecne na czerwcowych obchodach 110-lecia Oddziału TT-PTT-PTTK „Beskid” w Nowym Sączu .

Na Zjeździe oprócz nowego Zarządu, wybrano także Komisję Rewizyjną, Sąd Koleżeński, delegatów na Regionalną Konferencję w Krakowie na kadencję 2017-2021.

Źródło i fot. PTTK w Nowym Sączu.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.