Przez pozostawiony w garażu popiół wybuchł pożar

W drewnianym garażu było drewno, meble i sprzęt AGD. Właściciele zdążyli jedynie wyjechać zaparkowanym tam samochodem. Według strażaków przyczyną powstania pożaru był najprawdopodobniej popiół z pieca, pozostawiony przy stosie drewna w środku budynku.

Ogień pojawił się dziś około 6. rano w garażu w Mochnaczce Niżnej (gmina Krynica-Zdrój). Do działań zadysponowano zastępy strażackie z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Mochnaczka Niżna.

– Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody do wnętrza garażu w obszar parteru, a następnie jego poddasza, gdzie zlokalizowano zarzewia ognia. Częściowo usunięto zewnętrzne deskowanie z konstrukcji poddasza w celu oddymienia wnętrza oraz dalszego prowadzenia skutecznych działań gaśniczych w natarciu. Usunięto materiały palne z wnętrza budynku poza strefę pożaru – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Kiedy konstrukcja garażu została dogaszona, strażacy sprawdzili wnętrze za pomocą kamery termowizyjnej.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.