Przeszli przez miasto śpiewając Dzieciątku i niosąc w darze siebie… [GALERIA ZDJĘĆ]

Nowosądecki Pokłon Trzech Króli 2022

Nowosądecki Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta – z placu przy ulicy Gwardyjskiej na rynek, gdzie celem wędrówki kolorowego orszaku była żywa szopka ze zwierzętami i Świętą Rodziną. W  Marię, Józefa i dzieciątko wcieli się Państwo Magdalena i Paweł Homoncikowie z synem Piotrem.

Pozostali bohaterowie tegorocznego widowiska to Józef Stec, Jakub Kurzeja, Miłosz Fałowski, Nikodem Miczołek, Jan Kożuch, Jan Pasiut, Czesław Sarota, Wojciech Kudyba, Anna Kożuch, Maciej Kożuch,  Patryk Skoczeń, Tadeusz Zawiślan, Stefan Chomocik, grupa Emanuel pod kierunkiem Ewy Zawiślan, Mariusz Popiela, Danuta Głąb oraz Schola Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii w Kamionce Wielkiej. W Orszaku zameldowali się także Strzelcy i harcerze.

Nowosądecki Pokłon Trzech Króli odbył się dzięki zaangażowaniu scenarzystki i reżyserki Barbary Porzucek, projektantki kostiumów Anny Skierskiej-Jurczak, autora oprawy muzycznej Aleksandra Porzucka oraz dzięki wsparciu Urzędu Miasta Nowego Sącza,  parafii pw. Św. Małgorzaty i Pałacu Młodzieży. Inicjatorką widowiska jest Bożena Jawor.

zdjęcia Arbresha Goranci

 

Czytaj też:

Nowy Sącz, ul. Nadbrzeżna. Jest jazda! 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.