Przepłynąć Wartę w Pucharze Polski. KS Warta Sieradz – Sandecja Nowy Sącz

Dzisiaj o godzinie 17:30 w Sieradzu odbędzie się mecz 1/32 finału Pucharu Polski, w którym to III – ligowa Warta podejmie nowosądecką Sandecję. Patrząc na poziom obydwu zespołów faworytem jest ekipa z Małopolski.

Sandecja czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i pierwszą historyczną bramkę w Ekstraklasie. Możliwe, że zobaczymy ją w meczu 3. kolejki z Legią Warszawa. Ta edycja krajowego pucharu będzie szczególna bowiem Sandecja nie będzie zaczynać go w 1/64 finału, a w 1/32.
Możliwym jest też dorównanie najlepszego osiągnięcia w historii klubu, w Pucharze Polski jakim był ćwierćfinał w sezonie 2013/14.

Zaś Warta w 1/64 finału zrobiła ogromną niespodziankę wygrywając po rzutach karnych z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. Patrząc na wszystkie edycje Pucharu Polski rozegrane przez Wartę najlepszym osiągnięciem była 1/8 finału w sezonie 1978/79, w której to ulegli Arce Gdynia 1-2.

Warto wspomnieć, że zwycięzca tego meczu zagra w 1/16 finału z Miedzią Legnica. Czy Sandecja zwycięży pierwszy raz w tym sezonie? Dowiemy się po południu. Relację z meczu znajdziecie na stronie gol24.pl

Fot. Ilustracyjne – Sandecja.
Tekst: Filip Tomoń. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.