Przegrali na własne życzenie

Zespół koszykarzy U-13 STK Wikar Nowy Sącz, po zaciętej rywalizacji, przegrał jednym punktem mecz ligowy z Koroną Kraków.

Liga U-13
STK Wikar Nowy Sącz – Radwan Sport Korona Kraków 59:60 (12:18, 20:19, 8:7, 19:16)
Sędziowały: Sabina Kosakowska oraz Katarzyna Nowak.
STK Wikar: Kacper Kogut 16, Antoni Tokarczyk 13, Michał Zygmunt 11, Mateusz Berdysz 9, Sławomir Szczerkowski 8, Jakub Fritz 2, Marcel Kmiecik, Klaudiusz Mieczkowski, Dominik Kubiela, Mikołaj Kmiecik, Tomasz Rutkowski.
Korona: Leon Czopik 17, Jakub Operacz 15, Mateusz Skrzek 12, Jakub Świąder 6, Mikołaj Wydmański 2, Rafał Mateja 2, Marcel Czarnecki 2, Jan Kordas 2, Sebastian Wardziukiewicz 2, Leon Leitner, Jakub Leski.
To był ważny mecz dla sądeczan, którzy w tabeli wyprzedzali rywali. Porażka spowodowała, że zespół STK spadł na czwarte miejsce, a Korona awansowała na trzecie.
Spotkanie lepiej rozpoczęli krakowianie, którzy w pierwszej kwarcie byli po prostu skuteczniejsi. Sądeccy koszykarze seriami marnowali okazje do zdobywania punktów, a kontry rywali były skuteczne. Przegrana pierwsza część meczu okazała się decydująca o końcowym wyniku. Kolejne trzy kwarty należały do gospodarzy. Każdą z nich zespół z Nowego Sącza wygrywał, ale zbyt nisko by odrobić straty. Mecz zakończył się porażką, jednym! punktem.
– Jestem bardzo niezadowolony, wręcz zły, bo mogliśmy i powinniśmy ten mecz wygrać – mówił rozżalony po porażce trener drużyny STK Wikar Maksymilian Sławecki. – Uczulałem moich zawodników przed spotkaniem, żeby już w pierwszej kwarcie narzucić swoje warunki gry, by rywale odczuwali presję. Na usprawiedliwienie mogą tylko dodać, że w zespole mam kilku początkujących koszykarzy. Jestem przekonany, że kolejne mecze w ich wykonaniu będą lepsze.