Prokuratura ustala przebieg śmiertelnego wypadku w Barcicach. Rowerzysta wyjeżdżał z drogi podporządkowanej…

Prokuratora Rejonowa w Nowym Sączu prowadzi postępowanie w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło 10 kwietnia w Barcicach. O tragicznym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ. Około godziny 13:30 samochód osobowy marki Fiat, kierowany przez 21-letnią kobietę zderzył się z rowerem, którym jechał 24-latek. Niestety obrażenie rowerzysty były na tyle poważne, że mężczyzna zmarł w szpitalu.

– 13 kwietnia zostało wszczęte śledztwo z art. 177 § 2 Kodeksu Karnego, czyli w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W ramach tego postępowania zostało zlecone przeprowadzenie sekcji zwłok w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Została już wykonana i oczekujemy na jej wyniki – informuje w rozmowie z nami Jarosław Łukacz, prokurator rejonowy w Nowym Sączu.

Ustalani są świadkowie zdarzenia i przesłuchiwani. Powołany został także biegły z zakresu ruchu drogowego, który ma wydać opinię co do przebiegu zdarzenia.

– Kierujący rowerem wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na drogę powiatową. Kwestia ewentualnej odpowiedzialności będzie przedmiotem badania biegłego i to będzie dla nas kluczowe, po wcześniejszym przesłuchaniu świadków i ewentualnym zabezpieczeniu nagrań monitoringu, jeśli takie były – wyjaśnia prokurator Łukacz.

Jak zaznacza, na razie postępowanie toczy się ,,w sprawie”, a nie przeciwko jakiejkolwiek osobie.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.