Prezydent Nowak i kurator Nowak obiecują nowe etaty dla sądeckich nauczycieli

Prezydent Nowak i kurator Nowak obiecują nowe etaty dla sądeckich nauczycieli

Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak twierdzi, że na skutek planowanej reformy w Nowym Sączu pojawi się zapotrzebowanie na 10-11 nowych nauczycielskich etatów. W sądeckim ratuszu w obecności dyrektorów szkół podpisane zostało porozumienie pomiędzy prezydentem Nowego Sącza Ryszardem Nowakiem, a  kurator Barbarą Nowak dotyczące tworzenia i realizowania lokalnej polityki oświatowej.

Okazuje się, że już w pierwszym roku wprowadzania reformy, pomimo niżu demograficznego, w Nowym Sączu potrzeba będzie więcej nauczycieli – mówi Barbara Nowak.- Proszę zwrócić uwagę na to, co się stało. Gdyby nie reforma, najprawdopodobniej demografia spowodowałaby  zwolnienia nauczycieli. W trakcie tych zmian zostały podjęte ważne postanowienia, choćby takie, że klasy mają liczyć docelowo mniej uczniów.

– To ważne wydarzenie, bo po raz pierwszy od wielu lat nawiązujemy ścisłą współpracę z kuratorium oświaty –  komentuje Ryszard Nowak. – Współpraca jest zawsze lepsza niż działanie w pojedynkę.

Jak zapowiedziała Barbara Nowak, delegatura małopolskiego kuratorium oświaty będzie ściśle współpracować z prezydentem Nowakiem i Wydziałem Oświaty UM ustalając wspólnie liczbę oddziałów w konkretnych szkołach oraz liczebność klas. Ponadto, wg nowych przepisów, dyrektor szkóły będzie musiał udzielić etatowym nauczycielom pozwolenia na dodatkowa pracę dla innej placówki.

Powróci także kontrola kuratorium nad tzw.arkuszem organizacyjnym, co oznacza możliwość wpływu tej instytucji na sytuację w szkole oraz możliwość wydawania opinii w różnych kwestiach związanych z jej funkcjonowaniem.

Podobne porozumienie małopolska kurator oświaty podpisała kilka tygodni temu z prezydentem miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim.

fot.TB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.