Prezydent wycofuje się z pomysłu sprzedaży basenu przy ul. Zdrojowej

Prezydent Ryszard Nowak wycofał się z pomysłu sprzedaży nieruchomości przy ul. Zdrojowej z nieczynnym od kilku lat otwartym basenem. Jak informowaliśmy, projekt uchwały w tej sprawie miał trafić do porządku obrad najbliższej i zarazem ostatniej w kadencji sesji Rady Miasta  Nowego Sącza. 

wsb3

Sprzedaż tej nieruchomości przy ul. Zdrojowej ma uzasadnienie. Kończy się w lipcu przyszłego roku okres dzierżawy tego terenu i nie mam wątpliwości, że nie znajdziemy następnego dzierżawcy, który zainwestuje wiele milionów złotych w remont obiektu. Jednak po zapoznaniu się z informacjami medialnymi i nie tylko, podjąłem decyzję o wycofaniu tego puntu z porządku obrad najbliższej sesji. Nie chcę by był to element kampanii wyborczej, wykorzystywany przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o realnym gospodarowaniu zasobem nieruchomości miasta. Nie widzę problemu, by tym tematem zajęła się następna rada miasta i następny prezydent” – oświadczenie tej treści przesłano do sądeckich mediów dziś po południu.

Nieruchomość położona przy ul. Zdrojowej ma powierzchnię 0,76 hektara. Działkę zajmuje budynek motelowo – bankietowy, basen ze stacją uzdatniania wody, basen kąpielowy dla dzieci, pawilon sanitarny, wiata z grillem oraz zjeżdżalnia wodna.

Od 2010 r  teren dzierżawi od miasta przedsiębiorca Andrzej Danek. W lipcu przyszłego roku umowa wygasa. Danek wielokrotnie pytany o jego plany związane z basenem tłumaczył, że niecka jest nieszczelna, a koszt jej remontu jest zbyt wysoki, więc nie zamierza inwestować w naprawę. W 2012 roku przedsiębiorca starał się o kupno miejskiej działki z basenem.

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]