Pracujesz, a chcesz się uczyć? Miliony do wzięcia na zawodowy rozwój sądeczan!

Ponad 13,5 pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw będzie mogło podnieść swoje kwalifikacje korzystając z dofinansowanych szkoleń. Łączna pula wsparcia z z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego wynosi 70 mln zł, a wnioski o dofinansowanie będzie można składać już od września tego roku.

Małopolskie Bony Rozwojowe będzie można wykorzystać na szkolenia, studia podyplomowe, e-learning, doradztwo oraz mentoring. Przedsiębiorcy będą mogli sami wybrać, na co chcą przeznaczyć bon – do wykorzystania jest bogata Bazy Usług Rozwojowych (BUR), prowadzona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

W ramach Małopolskich Bonów Rozwojowych firmy mają szansę na dofinansowanie o wartości od ok. 5 tys. do prawie 100 tys. złotych – jego wysokość będzie zależała od wielkości przedsiębiorstwa i liczby pracowników. Jeden bon rozwojowy będzie miał wartość 45 zł – to według przeprowadzonych badań średnia cena 1 godziny szkoleniowej. Każdy z przedsiębiorców będzie mógł otrzymać minimum 160 bonów rozwojowych. Będą ważne przez rok od podpisania umowy z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego, który jest realizatorem projektu.

Zawarcie umowy z danym przedsiębiorcom nastąpi do 10 dni roboczych od zamówienia bonów. System informatyczny do obsługi bonów będzie zaprojektowany w taki sposób, że do niezbędnego minimum ogranicza konieczne formalności, większość z nich będzie mogła być załatwiona on-line

Uwaga: zgodnie z założeniem projektu, poziom dofinansowania pojedynczej usługi (np. szkolenia czy doradztwa) nie powinien przekroczyć 50% jej kosztów, co oznacza, że jeden bon rozwojowy o wartości 45 zł rozliczany będzie w 50% ze środków dotacji, a w 50% ze środków własnych przedsiębiorcy. W przypadku, gdy z usługi  skorzystają pracownicy powyżej 50. roku życia, pracownicy o niskich kwalifikacjach czy szybko rozwijające się przedsiębiorstwa, poziom dofinansowania wzrośnie do 80%.

Szacuje się, że w ciągu najbliższych trzech lat z dofinansowania w ramach programu skorzysta prawie 3,5 tys. małopolskich firm, czyli ok. 13,5 tys. pracowników.

 fot.www.pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.