Pozytywna dyscyplina czyli… jak wychować dobrego człowieka. Warsztaty dla rodziców – START!

Pozytywna dyscyplina czyli… jak wychować dobrego człowieka. Warsztaty dla rodziców – START!

Chciałbyś dla swojego dziecka jak najlepiej. Marzysz o tym, by pociecha wyrosła na dobrego człowieka. W trudnych sytuacjach starasz się nie krzyczeć i wszystko spokojnie tłumaczyć. Często musisz zaciskać zęby, ale to w pewnych momentach nie pomaga i twoje pokłady cierpliwości się wyczerpują. Rozwiązaniem może okazać się tak zwana pozytywna dyscyplina.

Jest to metoda wychowawcza rozwijana od 30 lat. Pomaga rodzicom w zrozumieniu dziecka, wspieraniu jego potencjału, wychowywaniu go na mądrego, pewnego siebie, odpowiedzialnego i wrażliwego dorosłego. Co więcej, dzięki niej można nauczyć się skutecznie radzić sobie z trudnościami codziennych, wykonywanych przez dzieci czynności jak na przykład ubieranie czy sprzątanie.

Podstawowe elementy pozytywnej dyscypliny to: wzajemny szacunek, identyfikacja przekonań stojących za zachowaniami, efektywna komunikacja i umiejętności rozwiązywania problemów, dyscyplina, która uczy i nie jest zbyt pobłażliwa, ani zbyt każąca, koncentracja na poszukiwaniu rozwiązań, a nie na karaniu, stosowanie zachęcania zamiast pochwały.

Prekursorami tej metody wychowawczej byli wiedeńczycy: Alfred Adler i Rudolf Dreikus. Natomiast w Polsce badaniami w obszarze pozytywnej dyscypliny zajmuje się dr Agnieszka Wilczyńska.

Wkrótce w Nowym Sączu wystartują warsztaty dla rodziców, poświęcone pozytywnej dyscyplinie. Każdy zainteresowany tematem, może wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu otwartym, które odbędzie się w najbliższy czwartek (23 maja) w Zespole Szkół Społecznych SPLOT. Rozpocznie się ono o godzinie 17:30 i potrwa około 1,5 godziny.

– Codzienność rodzica, to często połączone ze sobą jak ogniwa łańcucha wyzwania, poprzeplatane i ciągnące jedno za drugim. Poznaj Pozytywną Dyscyplinę i zrzuć z siebie to brzemię. Przyjdź i zobacz jak inaczej może wyglądać Twój dzień. Na spotkaniu otwartym zapoznamy Cię z założeniami pozytywnej Dyscypliny, powiemy na czym polega bycie rodzicem uprzejmym i stanowczym jednocześnie oraz podamy przykłady skutecznej komunikacji z dzieckiem. Będzie również możliwość zapisania się na pełny cykl warsztatów w promocyjnej cenie – informują organizatorzy.

Spotkanie poprowadzi Anita Kałyniuk – psycholog, mama bliźniaków (10 lat) i nastolatka (13 lat).

Aby się zapisać na bezpłatne spotkanie należy przesłać wiadomość e-mail na adres [email protected], podając swój numer telefonu. TUTAJ link do strony wydarzenia na facebooku.

fot. Pozytywna Dyscyplina Coaching Rodzicielski Nowy Sącz

 

Share on twitter
Share on facebook