Pozytywna dyscyplina czyli… jak wychować dobrego człowieka. Warsztaty dla rodziców – START!

Pozytywna dyscyplina czyli… jak wychować dobrego człowieka. Warsztaty dla rodziców – START!

Chciałbyś dla swojego dziecka jak najlepiej. Marzysz o tym, by pociecha wyrosła na dobrego człowieka. W trudnych sytuacjach starasz się nie krzyczeć i wszystko spokojnie tłumaczyć. Często musisz zaciskać zęby, ale to w pewnych momentach nie pomaga i twoje pokłady cierpliwości się wyczerpują. Rozwiązaniem może okazać się tak zwana pozytywna dyscyplina.

Jest to metoda wychowawcza rozwijana od 30 lat. Pomaga rodzicom w zrozumieniu dziecka, wspieraniu jego potencjału, wychowywaniu go na mądrego, pewnego siebie, odpowiedzialnego i wrażliwego dorosłego. Co więcej, dzięki niej można nauczyć się skutecznie radzić sobie z trudnościami codziennych, wykonywanych przez dzieci czynności jak na przykład ubieranie czy sprzątanie.

Podstawowe elementy pozytywnej dyscypliny to: wzajemny szacunek, identyfikacja przekonań stojących za zachowaniami, efektywna komunikacja i umiejętności rozwiązywania problemów, dyscyplina, która uczy i nie jest zbyt pobłażliwa, ani zbyt każąca, koncentracja na poszukiwaniu rozwiązań, a nie na karaniu, stosowanie zachęcania zamiast pochwały.

Prekursorami tej metody wychowawczej byli wiedeńczycy: Alfred Adler i Rudolf Dreikus. Natomiast w Polsce badaniami w obszarze pozytywnej dyscypliny zajmuje się dr Agnieszka Wilczyńska.

Wkrótce w Nowym Sączu wystartują warsztaty dla rodziców, poświęcone pozytywnej dyscyplinie. Każdy zainteresowany tematem, może wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu otwartym, które odbędzie się w najbliższy czwartek (23 maja) w Zespole Szkół Społecznych SPLOT. Rozpocznie się ono o godzinie 17:30 i potrwa około 1,5 godziny.

– Codzienność rodzica, to często połączone ze sobą jak ogniwa łańcucha wyzwania, poprzeplatane i ciągnące jedno za drugim. Poznaj Pozytywną Dyscyplinę i zrzuć z siebie to brzemię. Przyjdź i zobacz jak inaczej może wyglądać Twój dzień. Na spotkaniu otwartym zapoznamy Cię z założeniami pozytywnej Dyscypliny, powiemy na czym polega bycie rodzicem uprzejmym i stanowczym jednocześnie oraz podamy przykłady skutecznej komunikacji z dzieckiem. Będzie również możliwość zapisania się na pełny cykl warsztatów w promocyjnej cenie – informują organizatorzy.

Spotkanie poprowadzi Anita Kałyniuk – psycholog, mama bliźniaków (10 lat) i nastolatka (13 lat).

Aby się zapisać na bezpłatne spotkanie należy przesłać wiadomość e-mail na adres [email protected], podając swój numer telefonu. TUTAJ link do strony wydarzenia na facebooku.

fot. Pozytywna Dyscyplina Coaching Rodzicielski Nowy Sącz

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.