Powódź w gminie Łącko. W Nowym Sączu samochody utknęły w wodzie

Powódź Łącko

Intensywne opady deszczu doprowadziły w kilku miejscowościach do zalania posesji, czy infrastruktury drogowej. W gminie Łącko wójt ogłosił Pogotowie Przeciwpowodziowe. Tam sytuacja jest najcięższa.

Od wczoraj pada nieprzerwanie deszcz, który doprowadził do wielu szkód głównie w Woli Kosnowej, Woli Piskulinie, Zagorzynie oraz Czerńcu. Doszło również do zniszczenia infrastruktury drogowej w gminie. Dziś o godzinie 9.00 wójt gminy Łącko wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe, które będzie obowiązywało do odwołania. Dyżur całodobowy pod nr tel. 18 4140711 i 798 656 468.  Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 184141621 oraz 18 4141622.

Jak poinformował st. bryg. Paweł Motyka zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu, strażacy otrzymali m.in. zgłoszenie dotyczące zalewania osiedla romskiego oraz dróg w Maszkowicach, Kiczni i Woli Kosnowej.

– Samorząd zadysponował koparki, a strażacy rozwożą worki z piaskiem – dodaje st. bryg. Motyka.

Woda, która spływa nie mieści się w rowach i potokach, przez co dochodzi do zalania posesji. Strażacy są w gminie Łącko od rana i na bieżąco reagują na kolejne podtopienia. Pierwsze zgłoszenia z tamtego rejonu docierały już wczoraj wieczorem.

Również w Nowym Sączu doszło do podtopienia ulic m.in. w rejonie ul. Kolejowej, Królowej Jadwigi, Grottgera, czy Nawojowskiej. Tam, jak przekazuje st. bryg. Paweł Motyka, kierowcy utknęli pod wiaduktem. Na kilku ulicach samochody brodzą w wodzie. Wylał również potok Żeglarka i na Wólkach zalewane są kolejne działki.

Do tej pory sądeccy strażacy otrzymali kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących zalanych posesji, czy dróg. Obecnie działają także w gminie Podegrodzie i w miejscowości Kąclowa (gm. Grybów) w rejonie skrętu na osiedle Durlakówka.

Film z gminy Łacko

 

Film/Fot.Wojciech Piątkiewicz 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.