Posłowie Mularczyk i Wicher będą dowodzić pracami sejmowego zespołu, który zajmie się… sądeczanką

15 posłów zrzeszonych  w nowo utworzonym parlamentarnym zespole do spraw rozwiązań komunikacyjnych w Małopolsce będzie w tej kadencji pracować nad rozwiązaniami, które mają doprowadzić do finału kluczowe dla województwa i dla Sądecczyzny inwestycje – między innymi budowę linii kolejowej Podłęże – Piekiełko oraz szybkiej drogi łączącej Nowy Sącz z Brzeskiem, czyli tak zwanej “sądeczanki”.

Przewodniczącym zespołu został poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS), wiceprzewodniczącym  – Patryk Wicher (PiS), sekretarzem – Stanisław Bukowiec (PiS). Ponadto w pracach zespołu będą brać udział Jan Duda, Elżbieta Duda, Józefa Szczurek-Żelasko, Barbara Bartuś, Andrzej Gut-Mostowy, Anna Paluch, Anna Pieczarka, Jacek Osuch, Ryszard Terlecki, Rafał Bochenek, Urszula Rusecka i Filip Kaczyński.

To są strategiczne, kluczowe inwestycje dla rozwoju Małopolski, w szczególności południa województwa. Ale są to też inwestycje transgraniczne, bo zarówno kolej, i droga stworzą nowe korytarze transportowe – powiedział PAP Arkadiusz Mularczyk. – Uznaliśmy, że powinna pracować nad nimi ponadpolityczna grupa parlamentarna, która będzie je wspierała. Bardzo ważny jest konsensus polityczny i społeczny dla tych inwestycji. Wszelkie blokowanie czy utrudnianie przebiegu wyznaczonych tras na poszc zególnych etapach może skutkować odwleczeniem inwestycji w czasie. Chcemy wypracowania kooperacji parlamentarno-rządowo-samorządowej.

źródło: PAP

Mieszkańcy wybrali swoją wersję „sądeczanki”. Największe obywatelskie poparcie ma wariant „A” – brązowy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.