Pościg na nowosądeckich ulicach. 31-latek stanie przed sądem

Radiowóz

Kierowca citroena, który przekroczył prędkość na al. Piłsudskiego w Nowym Sączu, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. To był dopiero początek jego problemów, bowiem zbyt szybka jazda nie była jego jedynym przewinieniem.

Sytuacja miała miejsce w środę (1 września) około godziny 20:00, w czasie gdy sądeccy policjanci prowadzili działania kontrolne na alejach Piłsudskiego. Mundurowi zauważyli citroena, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o niemal 30 km/h. Funkcjonariusze zasygnalizowali mężczyźnie, by zatrzymał pojazd do kontroli.

Na początku kierowca zwolnił, jednak chwilę później nagle przyspieszył i odjechał w kierunku ulicy Nawojowskiej. Rozpoczął się pościg. Kierujący citroenem skręcił w ulicę Grunwaldzką, a potem w ulicę Kossaka, gdzie droga się skończyła. Mężczyzna zaczął uciekać pieszo i bardzo szybko został zatrzymany. Czuć było od niego alkohol.

Jak wykazało badanie trzeźwości, 31-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych w sądeckiej komendzie, a pojazd, którym się przemieszczał, przekazano współwłaścicielce. Gdy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał od policjantów zarzuty. Kierowca ma na sumieniu jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Za popełnione przez niego przestępstwa kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat więzienia. Ponadto za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu również m.in. zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.