Nowy Sącz: sadzonki drzew w prezencie jeszcze raz!

Nowy Sącz: sadzonki drzew w prezencie jeszcze raz!

Prawie dwa tysiące drzewek, głównie liściastych, czeka na mieszkańców Małopolski w ramach akcji „Drzewa dla Małopolan, Małopolska dla drzew!”. Akcja organizowana jest w ramach Dnia Dobrych Uczynków. Realizuje ją Województwo Małopolskie. Do inicjatywy sadzenia drzew w naszym regionie może przyłączyć się każdy, kto w najbliższy piątek, 31 marca odbierze sadzonkę i zasadzi drzewo na własnej działce.

W Nowym Sączu sadzonki będą rozdawane od godz. 9. w punkcie obok Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” przy ul. Długosza 3. Żeby otrzymać drzewko wystarczy odpowiedzieć na jedno z kilkudziesięciu pytań dotyczących drzew. Każdy obdarowany zobowiązuje się, że posadzi drzewko i wyśle jego zdjęcie na adres: [email protected].

W akcję rozdawania sadzonek włączyła się także kolej. Pasażerowie, którzy w najbliższy piątek planują podróż na trasie z Krakowa Głównego do Wieliczki (odjazd z Dworca Głównego o godz. 15:13) będą mogli zaopatrzyć się w drzewko w pociągu.

Dzień Dobrych Uczynków organizowany jest od 10 lat. Dotychczas wzięło w nim udział 1,5 mln osób z ponad 75 krajów. W tym roku akcja dotarła do Polski. Małopolska włączyła się w trzy akcje dobroczynne – oprócz sadzenia drzewek, także w „Spotkania z seniorem” oraz „Paczkę dla MATIO”.

Uwaga: liczba sadzonek jest ograniczona

fot. www.malopolska.pl

Share on twitter
Share on facebook