Porażka sądeczanek na koniec rundy

Zespół siatkarek STS Sandecja rozegrał zaległy mecz z MKS Andrychów w I Lidze Małopolskiej kobiet. Po walce sądeczanki przegrały i na koniec rudny zajmują 4 miejsce w tabeli, a rywalki pierwsze.

I Liga Małopolski

STS Sandecja Nowy Sącz – MKS Andrychów 1:3 (18:25, 25:19, 18:25, 25:27)

Sędziowali: Przemysław Stolarczyk i Maciej Kutta.

STS Sandecja: Opoka, Mężyk, Wojta, Drąg, Długosz, Bogacka, Tokarczyk – libero oraz Damian

MKS: Czekaj, Matlak, Gibas, Prizoń, Nowak, Łęcka, Kuligowska – libero.

Faworytem spotkania był zespół gości, ale sądeczanki łatwo nie oddały pola. Od początku na parkiecie w II LO w Nowym Sączu trwała zacięta walka. W pierwszym secie goście prowadzili różnicą 4-5 punktów i kiedy sądeczanki doprowadziły, dzięki dobrej grze w ataku, do stanu 18:19 i wydawało się, iż można ograć przyjezdne, siatkarki z Andrychowa zaczęły znakomicie bronić ataki sądeczanek i wygrały seta. Druga część meczu zaczęła się od serii skutecznych zagrywek i ataków. STS objął prowadzenie 4:0 i do końca tej partii pola już nie oddał. Kolejny set dość łatwo wygrały andrychowianki, ale najwięcej emocji dostarczył ostatni. Do końca na siatce trwała zacięta walka, którą na przewagi wygrali goście.

– Trochę żal bo była szansa choć na jeden punkt – mówi trener STS Sandecja Tadeusz Wcześny. – W czwartym secie przegrywaliśmy 24:21 a potrafiliśmy odrobić straty. Rywalki kolejny raz w tym meczu zaczęły znakomicie bronić, a mecz zakończyły udanym atakiem.