Ponad 25 kilogramów nielegalnego tytoniu w jednym z sądeckich mieszkań

Sądeccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w jednym z mieszkań odnaleźli ponad 25 kilogramów nielegalnego tytoniu. Mieszkaniec Nowego Sącza, który rozprowadzał wyroby akcyzowe, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

Renault2

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że mężczyzna nielegalnie rozprowadza tytoń. Po wejściu do jego mieszkania, zabezpieczyli wagę elektroniczną i woreczki strunowe, w których łącznie znajdowało się ponad 25 kg tytoniu.

- Osoba, która posiadała te przedmioty, przechowywała wyroby akcyzowe celem ich sprzedaży, narażając tym samym Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 25 tys. złotych - informuje Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy sądeckiej policji.

Sądeczanin usłyszał od policjantów zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych. Mężczyzna przyznał się do winy i postanowił dobrowolnie poddać karze.

Wyciąg z kodeksu karnego skarbowego:

Art. 65. § 1. Kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego określonego w art. 63, art. 64 lub art. 73 lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

fot. KMP w Nowym Sączu

 

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.