Ponad 2 miliony złotych dla szpitali w Limanowej i Krynicy

Ponad 2 miliony złotych dla szpitali w Limanowej i Krynicy

Pieniądze dla małopolskich szpitali

Wojewoda małopolski podpisał dziś umowy potwierdzające przyznanie dofinansowania w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Setki tysięcy złotych trafią między innymi do dwóch szpitali w naszym regionie. 

W ramach Funduszu 34 małopolskie szpitale oraz pogotowie ratunkowe dostaną w sumie blisko 52 miliony złotych. Dziś zawarto umowy z dyrektorami 10 podmiotów leczniczych działających w Małopolsce.

Podpisane dzisiaj umowy opiewają na łączną kwotę prawie 10 mln zł. To znaczna kwota, która ma swój realny wymiar w postaci sprzętu wykorzystywanego w codziennej pracy podmiotów leczniczych – podkreślał wojewoda Łukasz Kmita.

Pieniądze trafią między innymi do dwóch placówek w naszym regionie. Mowa tu o Szpitalu Powiatowym im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej oraz Szpitalu im. dr. Józefa Dietla w Krynicy-Zdroju.

Limanowski szpital dostał 1 400 000 złotych na zakup cyfrowego aparatu rentgenowskiego typu „Telekomando”, a także 300 000 zł na modernizację instalacji gazów medycznych. Szpital w Krynicy-Zdroju uzyskał wsparcie w wysokości 464 076 zł na zakup stołu operacyjnego i łóżek elektrycznych OIOM. Co więcej, dzięki podpisaniu aneksu do umowy, krynicka placówka otrzyma dodatkowe 49 924 zł na zakup i wymianę dwóch dźwigów osobowych.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie


Czytaj też:

Podegrodzie. Zacięta rywalizacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.