Pomóż wyprawić dzieci rodaków z Kresów Wschodnich do szkoły

Pomóż wyprawić dzieci rodaków z Kresów Wschodnich do szkoły

Kolejny raz ogłoszono ogólnopolską akcję ,,Rodacy Rodakom – Wyprawka dla Kresowiaka”. Młodzież Wszechpolska z  Nowego Sącza apeluje o pomoc w zbiórce przyborów szkolnych, która będzie trwała od 30 września do 6 października.

Głównym celem akcji, zainicjowanej w 2014 roku, jest ufundowanie wyprawek szkolnych Polakom mieszkającym na Kresach Wschodnich.

-Każdego roku udaje się zebrać pokaźną ilość przyborów szkolnych liczoną w tonach – informują sądeccy działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

Pomóc można w bardzo prosty sposób: wystarczy pojawić się 30 września w godz. 15:30 – 18:00 pod adresem ul. Długosza 20 i ofiarować jakiś przybór szkolny oprócz zeszytów i książek.

Nasze magazyny są wypełnione zeszytami i książkami z roku ubiegłego, więc w tym roku książek i zeszytów oraz innych papierowych przedmiotów nie zbieramy. W obecnym roku została także założona zbiórka na portalu Pomagam.pl na sfinansowanie logistyki akcji –  dodają organizatorzy.

Akcja potrwa do 6 października. Aby przekazać przybory w innym terminie niż 30 września, należy się skontaktować z organizatorami pod nr. tel  518 952 089, 881 382 380, 604 369 850.

 

Fot. Młodzież Wszechpolska Nowy Sącz