Pomóż Adrianowi Duszce stanąć na podium Mistrzostw Polski w kolarstwie

Sądeczanin Adrian Duszka ma zaledwie 17 lat, a już ma w dorobku znaczne osiągnięcia sportowe. Zdobył m.in. pierwsze miejsce w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Amatorów oraz pierwsze miejsce w wyścigu „Pętla Beskidzka”. Adrian marzy o karierze kolarza szosowego. 

wsb3

Marzeniem Adriana jest podium Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Wyścig ten otwiera drzwi młodym adeptom kolarstwa na zawodową karierę.

Adrian Duszka urodził się 22 września 2001 roku. To już jego czwarty sezon kolarstwa szosowego. Do października zeszłego roku był zawodnikiem sekcji juniorów młodszych klubu kolarskiego WLKS KRAKUS BBC CZAJA, którego wychowankami byli m.in. Rafał Majka, Tomasz Marczyński, czy Katarzyna Niewiadoma.

Miłośnik kolarstwa na treningi musi przeznaczać ok. 12 godzin tygodniowo. Determinacji i samozaparcia mu nie brakuje. Ostatni czynnik: finanse jest potężnym problemem.

– Moja obecna sytuacja rodzinna i finansowa sprawiła, że zostałem postawiony przed bardzo ciężkim wyborem. Byłem zmuszony opuścić klub. Szybko jednak dostałem propozycję ścigania się w barwach BodyiCoach Cycling Team, dzięki czemu mam możliwość udziału w wyścigach rowerowych, organizowanych w naszym kraju o różnej randze – tłumaczy chłopak. – Wraz z mamą i bratem nie mamy żadnego wsparcia ze strony ojca. Nie stać mnie na podstawowe wyposażenie ani na wyjazdy na zgrupowania, a pieniądze to w tym sporcie niestety sprawa kluczowa dla rozwoju.

Adrian chce zebrać fundusze, które pomogą mu odpowiednio przygotować się do nadchodzącego sezonu.

– Z rowerem mam do czynienia na co dzień, co przekłada się na bardzo dużą eksploatację sprzętu. Elementy takie jak: łańcuch, kaseta, łożyska, korba, zużywają się bardzo szybko. Koszt przeciętnego łańcucha sięga ok. 150 zł, zaś kasety aż 250. Kolejnym wydatkiem są opłaty startowe, które przeciętnie wynoszą 100 zł za jeden wyścig. Dodatkowo dochodzą koszty dojazdu oraz niekiedy także noclegu. W skali roku wydatki startowe sięgają ponad trzy tysiące złotych. 

Ok. 2 tys. zł kosztują zgrupowania przygotowujące do wyścigów odbywające się na początku sezonu w okolicach lutego i marca. Koszt specjalnego kasku do jazdy na czas to ok. tysiąc zł. Koło do jazdy na czas kosztuje kolejne 3 tys. zł.

– Postaram się zrobić wszystko, by odwdzięczyć się za wsparcie i wiarę w moje dążenie do sukcesu – deklaruje Adrian.

Adriana można wesprzeć TUTAJ. 

***

Dotychczasowe sportowe osiągnięcia Adriana Duszki: 

– 1. miejsce w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Amatorów
– 1. miejsce w wyścigu o Puchar Wójta Gminy Psary (w obecnym i ubiegłym roku)
– 1. miejsce w wyścigu „Pętla Beskidzka”
– 2. miejsce w wyścigu „Przełomy Wisłoka”
– 3. miejsce OPEN w Janowie Lubelskim, wyścigu z cyklu Cisowianka Road Tour
– 2. miejsce OPEN w 4. Klasyku Annogórskim
– 5.  miejsce w Klasyku Beskidzkim w kategorii M1
– 10. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie szosowym – Wyścig dwójek na czas
– 14. w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie szosowym – Wyścig ze startu wspólnego

 

 

Z Adrianem można skontaktować się m.in. na Facebooku TUTAJ

Fot. Piotr Droździk, TatraRoadRace, Dominika Kamińska. 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]