Pomocnik z Brazylii wzmacnia „Biało-czarnych”

Pomocnik z Brazylii wzmacnia „Biało-czarnych”

W niedzielny wieczór media klubowe Sandecji Nowy Sącz pochwaliły się kolejnym transferem. Nowym zawodnikiem „Biało-czarnych” został Brazylijczyk, Thiago Rodrigues da Souza, który dołączył do ekipy Fortuna 1 Ligi jako wolny agent.

Dla 22-latka będzie to pierwszy klub poza ojczyzną. Swojego fachu piłkarskiego uczył się w ekipie Guaicurus, skąd w 2015 roku ściągnęło go wielkie Cruzeiro Belo Horizonte, gdzie reprezentował jego juniorskie ekipy. W 2017 roku trzykrotnie otrzymał szansę pokazania swoich umiejętności podczas zmagań w Młodzieżowym Pucharze Sao Paulo. W kolejnym sezonie otrzymał szansę gry w najsilniejszych rozgrywkach stanowych w Brazylii (Campeonato Paulista) w barwach RedBull Brasil. W ostatnich miesiącach zaś reprezentował dwa kluby na czwartym i piątym poziomie rozgrywkowym.

Thiago wystąpił już kilkukrotnie w sparingach Sandecji Nowy Sącz, w których pokazał się z na tyle dobrej strony, że Tomasz Kafarski chciał podpisania kontraktu z nim. W potyczce z Zemplinem Michalovce popisał się efektowną szarżą zakończoną zdobyciem przez niego bramki. Może występować na pozycji środkowego pomocnika lub środkowego obrońcy. Ma 177 cm wzrostu.

Fot. Remigiusz Szurek

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.