Pomocnik z Brazylii wzmacnia "Biało-czarnych"

W niedzielny wieczór media klubowe Sandecji Nowy Sącz pochwaliły się kolejnym transferem. Nowym zawodnikiem "Biało-czarnych" został Brazylijczyk, Thiago Rodrigues da Souza, który dołączył do ekipy Fortuna 1 Ligi jako wolny agent.

Renault2

Dla 22-latka będzie to pierwszy klub poza ojczyzną. Swojego fachu piłkarskiego uczył się w ekipie Guaicurus, skąd w 2015 roku ściągnęło go wielkie Cruzeiro Belo Horizonte, gdzie reprezentował jego juniorskie ekipy. W 2017 roku trzykrotnie otrzymał szansę pokazania swoich umiejętności podczas zmagań w Młodzieżowym Pucharze Sao Paulo. W kolejnym sezonie otrzymał szansę gry w najsilniejszych rozgrywkach stanowych w Brazylii (Campeonato Paulista) w barwach RedBull Brasil. W ostatnich miesiącach zaś reprezentował dwa kluby na czwartym i piątym poziomie rozgrywkowym.

Thiago wystąpił już kilkukrotnie w sparingach Sandecji Nowy Sącz, w których pokazał się z na tyle dobrej strony, że Tomasz Kafarski chciał podpisania kontraktu z nim. W potyczce z Zemplinem Michalovce popisał się efektowną szarżą zakończoną zdobyciem przez niego bramki. Może występować na pozycji środkowego pomocnika lub środkowego obrońcy. Ma 177 cm wzrostu.

Fot. Remigiusz Szurek

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.