Politycy z Nowoczesnej z wizytą w Nowym Sączu

Politycy z Nowoczesnej z wizytą w Nowym Sączu

Mieszkańcy Nowego Sącza mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z posłankami i posłami z Nowoczesnej. Parlamentarzyści przyjechali, by zaprezentować program partii oraz porozmawiać o problemach w Polsce.

Wydarzenie odbyło się w ramach spotkań z cyklu „Lepsza Polska”, które Nowoczesna organizuje w całym kraju. Na spotkanie z sądeczanami przyjechali Kamila Gasiuk Pihowicz, Katarzyna Lubnauer, Barbara Dolniak, Marek Sowa, Jerzy Mysztowicz, Paweł Pudłowski i Piotr Misiło.

Poruszono problem reformy sądownictwa, praworządności oraz Trybunału Konstytucyjnego. Głos w tych sprawach zabrała wicemarszałek, długoletnia sędzia Barbara Dolniak, która wspomniała, że zmiany kadrowe w sądownictwie nie są żadną reformą.

Potrzebne są nowe rozwiązania, które zmniejszą opłaty sądowe oraz usprawnią wymiar sprawiedliwości tak aby stał się przyjazny dla obywateli. A rząd powinien służyć obywatelowi,  słuchać ludzi bo to dla nich tworzone jest prawo – mówiła.

Wady reformy wprowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość przedstawiała przewodnicząca klubu poselskiego Nowoczesna Katarzyna Lubnauer, która uważa, że „obecna edukacja będzie wychowywać obywatela zaścianka, a nie młodego zaradnego, otwartego na świat, znającego kilka języków człowieka”.

Posłanka zwróciła uwagę na nowych autorów, którzy znaleźli się w kanonie lektur, między innymi Wojciecha Wencla: – Wróciliśmy do czasów, gdy grafomani dostają miejsce na liście lektur tylko dlatego, że mają zasługi dla rządu.

W sprawach związanych z samorządem terytorialnym wypowiadał się Marek Sowa, a w kwestiach dotyczących gospodarki głos zabrał poseł Jerzy Meysztowicz, który mówił o bardzo szybko zmieniającym się prawie podatkowym, odstraszającym inwertorów zagranicznych.

Fot. Marcin Zoń. 

Reklama