Policyjny pościg na Limanowszczyźnie. Zatrzymano nastolatków

Policyjny pościg na Limanowszczyźnie. Zatrzymano nastolatków

radiowóz

Dwaj nastolatkowie przejeżdżali motocyklami przez Mszanę Dolną. Ich pojazdy nie miały tablic rejestracyjnych, co nie umknęło uwadze policjantom z limanowskiej drogówki. Kierujący jednośladami, chcąc uniknąć odpowiedzialności, nie zatrzymali się do kontroli. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Jak poinformowała w rozmowie z naszą redakcją asp. Jolanta Batko, rzeczniczka prasowa KPP w Limanowej, do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (16 lipca). Tuż po godzinie 19:00 na ulicy Zakopiańskiej w Mszanie Dolnej funkcjonariusze zauważyli dwóch motocyklistów, których pojazdy nie były wyposażone w tablice rejestracyjne. Postanowili zatrzymać nastolatków do kontroli, ci jednak zignorowali sygnały świetlne i dźwiękowe i próbowali uciec.

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali jednego z motocyklistów – 19-latka z gminy Lubień. Był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Zatrzymano mu prawo jazdy. Drugim motocyklistą-uciekinierem okazał się być 17-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna. Nie posiadał on żadnych uprawnień do kierowania. Co więcej, pojazdy, którymi poruszali się nastolatkowie – motocykle marki Barton i Suzuki – nie były dopuszczone do ruchu i ubezpieczone.

Młodzi mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Funkcjonariusze przypominają – za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności (co wynika z art. 178b Kodeksu karnego).

fot. ilustr. Komenda Powiatowa Policji w Limanowej


Czytaj też:

Nowosądecka firma nielegalnie produkowała… serki

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.