Policja zabezpieczała rejony lokali wyborczych, ale uwagę poświęciła też nietrzeźwym kierowcom

Policja zabezpieczała rejony lokali wyborczych, ale uwagę poświęciła też nietrzeźwym kierowcom

W weekend limanowscy funkcjonariusze, oprócz zabezpieczania rejonów w obrębie lokali wyborczych, swoją uwagę poświęcili nietrzeźwym kierowcom, którzy swoim stanem narażali bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Przez dwa ubiegłe dni policjanci zatrzymali trzech kierowców pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał 2,5 promila w organizmie.

6 kwietnia mężczyzna pod wpływem alkoholu (2,5 promila w organizmie) przez nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z motorowerzystą. 45-letni poszkodowany w skutek odniesionych urazów trafił do szpitala. Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w areszcie, pojazd skonfiskowano a prawo jazdy zatrzymano.
Kolejnego dnia (7 kwietnia) kierowca nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków przez co na łuku stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w drzewo.
,,Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia, ale podczas wykonywania czynności przez funkcjonariuszy kierujący wrócił. Mundurowi zbadali 37-latka alkomatem. Ten wykazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i działając na podstawie nowych przepisów, zabezpieczyli jaguara na policyjnym parkingu na poczet przyszłej kary. Następnie przewieźli pijanego kierowcę do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej” – podaje przedstawicielstwo prasowe KPP Limanowa.
Kolejnego nietrzeźwego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali jeszcze tego samego dnia. 25-latek miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Jak podają policjanci, grozi im nawet do trzech lat więzienia.

Czytaj też: Podegrodzie. Reelekcji nie będzie – jest nowa pani wójt i nowa rada [WYNIKI]

Reklama