Policja kontroluje placówki handlowo-usługowe na Sądecczyźnie

Sądeccy policjanci patrolują galerie handlowe i inne wielkopowierzchniowe sklepy na Sądecczyźnie. Sprawdzają między innymi czy klienci sklepów, pracownicy oraz osoby zarządzające obiektami, stosują się do aktualnych obostrzeń i obowiązujących zasad sanitarnych.

W związku z ponownym otwarciem galerii handlowych i wielkopowierzchniowych sklepów, rozpoczęły się wzmożone kontrole tych placówek. Sądeccy policjanci, we współpracy z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu, sprawdzają, czy klienci używają maseczek ochronnych i zachowują dystans społeczny. Funkcjonariusze zwracają także uwagę na prawidłowe oznakowanie w sklepach, dostępność środków do dezynfekcji rąk oraz liczbę osób jednocześnie przebywających w danym sklepie. Patrole kontrolują przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych nie tylko przez klientów, ale również przez pracowników tych placówek – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są pod linkiem:  https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.