Cel: pokonać ciamajdę! Trwa wyścig dobrych ludzi ze śmiertelną chorobą małej Hani

Cel: pokonać ciamajdę! Trwa wyścig dobrych ludzi ze śmiertelną chorobą małej Hani

Tysiące ludzi spieszą na pomoc siedmioletniej Hani, podopiecznej nowosądeckiego Stowarzyszenia Sursum Corda, u której zdiagnozowano guza pnia mózgu. Dziś uruchomiono zbiórkę za pośrednictwem portalu Siepomaga. W chwili, gdy pisaliśmy tę informację, ze wsparciem finansowym przeznaczonym na leczenie dziewczynki pospieszyło ponad półtora tysiąca osób, które podarowały ponad 55 tys. zł. Równolegle trwa zbiórka wprost na subkonto Haneczki na rachunku bankowym Stowarzyszenia Sursum Corda. W piątek odnotowano na nim blisko 13 tys. wpłat. Piękne tempo! Nie ustawajcie w pomocy. To jest wyścig z czasem i ze śmiercią!

Historię Hani opisywaliśmy TUTAJ.  Guz, który stanowi dla niej śmiertelne niebezpieczeństwo jest złośliwy i umiejscowiony w pniu mózgu. Ze względu na jego lokalizację, leczenie chirurgiczne nie wchodzi w grę.

Hania bardzo dzielnie mierzy się z chorobą. Nazwała ją „ciamajdą”, żeby wszystkim zademonstrować swoją wolę walki.  Na początku wakacji zakończyła sześciotygodniowy cykl radioterapii. Pomogło, ale nie w sposób definitywny. W każdej chwili choroba może zaatakować ponownie. Jedyną nadzieją jest terapia eksperymentalna, którą zaproponowali lekarze z Nowego Jorku polegająca na wszczepieniu do guza monoklonalnego przeciwciała 124I-8H9.

Aby dziewczynka mogła skorzystać z tej szansy na konto amerykańskiego szpitala musi wpłynąć kwota 150 tysięcy dolarów.

Dla osób, które mogą i chcą pomóc podajemy numer konta na którym gromadzone są fundusze na terapię.

Stowarzyszenie SURSUM CORDA 26 8805 0009 0018 7596 2000 0080 z dopiskiem/tytułem „Hania Magiera”

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift:  POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

Lista darczyńców jest co kilka dni aktualizowana na stronie Hani, którą znajdziesz TUTAJ.

Jeśli chcesz pomóc za pośrednictwem platformy Siepomaga, kliknij w poniższy obrazek:

Reklama