Nowy Sącz: karetka do zadań specjalnych

Dzisiaj, na parkingu nowosądeckiego Starostwa Powiatowego przedstawiciele sądeckiego Pogotowia Ratunkowego odebrali nowoczesny ambulans wart pół miliona złotych,  którego zakup pomógł sfinansować wojewoda i samorząd gminy Korzenna. 

To dobra informacja dla mieszkańców Sądecczyzny – mówi Józef Zygmunt, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. – Wprawdzie karetka znajduje się w rękach ratowników, ale beneficjentami tego sprzętu są zawsze ci, którzy potrzebują pomocy w bardzo ciężkich i trudnych sytuacjach.

Nowa karetka będzie używana jako wóz ratownictwa medycznego typu S, wysyłany do najtrudniejszych przypadków. Takie same ambulansy obsługiwały Światowe Dni Młodzieży. Karetka na razie będzie stacjonować w Nowym Sączu.

Podczas przekazania samochodu wojewoda Józef Pilch otrzymał brązowy medal sądeckiego pogotowia – w ramach podziękowania za troskę o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Sądecczyzny oraz przybywających tu turystów. Zapowiedział też, że władze województwa będą się starać, aby w Małopolsce rozmieścić  podstacje w taki sposób, żeby karetka dojeżdżała do chorego w ciągu dziewięciu minut.

fot. JZ

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.