Podsumowanie okresu przygotowawczego Sandecji Nowy Sącz do gry w Ekstraklasie

Podsumowanie okresu przygotowawczego Sandecji Nowy Sącz do gry w Ekstraklasie

Do rozpoczęcia sezonu Lotto Ekstraklasy 2017/ 2018 został tydzień.

Skrót informacji, jak Sandecja przygotowywała się do debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej, w Polsce:

Piłkarze Sandecji rozpoczęli okres przygotowawczy 19 czerwca, kiedy wrócili z urlopów. Trzy dni później dowiedzieliśmy się, że Sandecja zagra w 1/32 finału Pucharu Polski ze zwycięzcą meczu 1/64 finału Warta Sieradz – Stomil Olsztyn.

Następnego dnia dotarła wiadomość, że ekipa z Nowego Sącza zakontraktowała drugiego piłkarza. Był nim lewy obrońca wicemistrza Polski, Jagielloni Białystok, Jonatan Straus, który trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia.

24 czerwca w Nowym Sączu odbył się pierwszy sparing okresu przygotowawczego, w którym to Sandecja zmierzyła się z Cracovią Kraków. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Wielu piłkarzy Sączersów przedłużyło kontrakt z nowosądeckim klubem – między innymi Lukas Kubań czy Maciej Korzym. Podpisano nową umowę z firmą Saller, która przez kolejny rok będzie ich sponsorem technicznym.

Sandecja wyjechała do Gniewina na pierwszy w historii występów w Ekstraklasie obóz przygotowawczy. Rozpoczęli go sparingiem z ubiegłorocznym Mistrzem Cypru, APOEL-em Nikozja i mimo iż Sądeczanie wygrywali 3:1 to w końcówce przeciwnik wyrównał 3:3.

W ostatnim dniu czerwca otrzymaliśmy informację, że Maciej Małkowski, pomocnik Sandecji Nowy Sącz może nie zagrać w rundzie jesiennej Lotto ekstraklasy.

1 lipca Sądeczanie odbyli swój drugi sparing na zgrupowaniu ze zdobywcą Pucharu Polski, Arką Gdynia. Sparing wygrała Sandecja 2:0 po bramkach Adriana Danka i nowego piłkarza klubu, Aleksandra Koleva.

W ostatnich dniach obozu Sandecja pozyskała dwóch piłkarzy. Dołączyli pomocnik, Mateusz Cetnarski i lewy obrońca, Tomasz Brzyski. Obaj przyszli z Cracovii Kraków. Są bardzo dobrymi wykonawcami rzutów wolnych. Pierwszy z nich został wypożyczony na rok, a drugi przeszedł do Nowego Sącza jako wolny zawodnik (czyli ktoś, komu wygasł kontrakt z klubem).

Niestety Kamil Słaby, utalentowany lewy obrońca Sandecji przeszedł do Bruk – Betu Termaliki Nieciecza.

4 lipca odbył się ostatni sparing klubu z Lechią Gdańsk. Nasi prowadzili dwoma bramkami, jednak bardziej doświadczeni piłkarze z Gdańska odrobili straty i ostatecznie pokonali Sandecję Nowy Sącz 2:3.

Dzień później podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego przyjechali do Nowego Sącza, aby świętować awans do Ekstraklasy, jednocześnie prezentując zespół na nadchodzący sezon.

Tekst: Filip Tomoń.
Fot. Tatiana Biela

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.