PODEGRODZIE: w niedzielę Małopolski Festiwal Smaku!

PODEGRODZIE: w niedzielę Małopolski Festiwal Smaku!

W najbliższą niedzielę, 21 lipca o godzinie 15. zapraszamy do Podegrodzia na pyszny przystanek Małopolskiego Festiwalu Smaku! 

Sądeczanie i turyści będą mieli okazję zachwycić się wyrobami producentów wędlin, soków naturalnych, a może też czymś bardziej rozgrzewającym, bo tamte okolice, jak wieść głosi, słyną z przepysznych śliwek.

Wisienką (w tym przypadku śliwką) na torcie będą pokazy gotowania na żywo w wykonaniu kulinarnego mistrza – Andrzeja Polana, który w swoich daniach zaproponuje nietuzinkowe wykorzystanie lokalnych produktów tradycyjnych i regionalnych. Każdy pokaz zakończy się degustacją.

Tegoroczny Małopolski Festiwal Smaku powraca do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w naszym regionie najsmaczniejsze. To smaki, które pamiętamy z dzieciństwa, a powrócimy do nich dzięki kulinarnym umiejętnościom pań z kół gospodyń wiejskich z naszego regionu. Swoimi specjałami, przygotowanymi zgodnie z lokalnymi recepturami, będą one za darmo częstować festiwalowych gości – podkreśla Anna Pieczarka z zarządu województwa.  – Rozgrzewać będzie nie tylko strawa, ale także sporo regionalnej muzyki. Będą również potyczki kulinarne. W szranki o tytuł najlepszej gospodyni staną panie z Kół Gospodyń Wiejskich, ciesząc gości domowymi delicjami. O tytuł najlepszego wystawcy rywalizować będą producenci regionalnych przysmaków. Smaczny dzień zakończymy występem gwiazdy wieczoru oraz zabawą taneczną.

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama