Twoja rozmowa i uśmiech mogą sprawić, że czyjś dzień stanie się lepszy. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Caritas Diecezji Tarnowskiej w Grybowie poszukuje wolontariuszy. Niezależnie od tego ile masz lat oraz czym zajmujesz się w życiu – liczy się chęć pomocy i otwartość na drugiego człowieka. Ty dasz im uśmiech, oni odwdzięczą się życzliwością, ciepłem i modlitwą. Dołącz do drużyny!
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Caritas Diecezji Tarnowskiej w Grybowie, to placówka, która zapewnia pomoc blisko 80 osobom, zarówno kobietom, jak i mężczyzną, którzy zmagają się z wszelakimi schorzeniami. To miejsce, gdzie podopieczni mogą poczuć się jak w domu. Misją instytucji jest dążenie do poprawy zdrowia pacjentów oraz łagodzenie objawów ich chorób. Od lat w działalność zakładu angażują się wolontariusze i ludzie dobrego serca, którzy poświęcają swój czas na rozmowę z pacjentami, wymianę serdecznych uśmiechów czy po prostu – obecność.
Placówka, wciąż poszukuje ludzi o dobrym sercu, którzy chcą zaangażować się w działalność tego miejsca.
Nie musisz mieć doświadczenia – wystarczy otwarte serce i chęć niesienia dobra. Liczy się Twoja obecność, rozmowa, energia i serdeczność. Mieszkają tu osoby starsze i schorowane, które często potrzebują po prostu… drugiego człowieka.
Jakie wymagania musisz spełnić?
- Odwiedzać i rozmawiać z podopiecznymi,
- Wnosić odrobinę młodzieńczej energii i pozytywnego nastawienia,
- Podarować uśmiech, którym rozjaśnisz dzień drugiej osobie.
Nie wierz stereotypom – wizyta w domu opieki czy zakładzie leczniczym to nie smutny obowiązek ani przymus, lecz piękne doświadczenie. To miejsce, gdzie rodzą się znajomości, przyjaźnie oraz chwile wdzięczności i zatrzymania w codziennym zgiełku.
Wystarczy choć godzina w tygodniu – to niewiele, a może znaczyć tak dużo. Dobro zawsze wraca.
Aby dołączyć do grona wolontariuszy zadzwoń pod numer telefonu: 505 779 576 lub napisz na oficjalnym fanpage domu opieki – Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Caritas Diecezji Tarnowskiej w Grybowie
Czytaj także: Młody drużba z Cieniawy podbija TikToka i telewizję. Kamil w „Pytaniu na Śniadanie”























































































































































































































