Płynie w nich szlachetna krew! 12 litrów życiodajnego płynu z Nowego Sącza uratuje komuś życie

26 osób, niespełna 12 litrów krwi i być może wiele uratowanych ludzkich istnień – w mundurowych z Nowego Sącza płynie szlachetna krew, którą szlachetnie podzielili się z potrzebującymi w ramach akcji „Nasza krew, nasza Ojczyzna”.

wsb3

Krwiodawstwo to jeden z najłatwiejszych sposobów pomocy innym. Nic nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie. W Nowym Sączu nie zabrakło chętnych, w których żyłach płynie szlachetna krew honorowych krwiodawców.

Aż 26 osób 23 listopada w Komendzie Miejskiej Policji oddało życiodajny płyn ratujący życie. Trafi on do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a potem do chorych i potrzebujących ze szpitali oraz klinik naszego regionu.

W akcji wzięli udział: funkcjonariusze Policji, żołnierz Ministerstwa Obrony Narodowej, funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Straży Miejskiej i Zakładu Karnego, a także studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach oraz osoby prywatne.

Dlaczego warto być honorowym dawcą krwi?

Krew podawana jest pacjentom w stanach zagrożenia życia i stanowi lekarstwo, którego niczym nie da się zastąpić. Pomimo ogromnego postępu w dziedzinie medycyny i wykonywaniu bardzo skomplikowanych zabiegów operacyjnych bez krwi żadna z nich nie byłaby możliwa do przeprowadzenia.

Jedynym producentem krwi jest zdrowy człowiek, który z dobroci serca chce podarować ja innym ludziom, których życie czasem zależy od ich gestu. Jeden worek krwi jest na wagę złota. A co najważniejsze, oddawanie krwi nic nie kosztuje i nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Ponadto wszyscy honorowi dawcy krwi mogą przy okazji zbadać ją laboratoryjnie, otrzymać czekoladę, zwrot kosztów transportu, zwolnienie z pracy lub szkoły czy zniżki na bilety komunikacji miejskiej

Więcej szczegółów związanych z krwiodawstwem można znaleźć tutaj: https://krwiodawcy.org/

 

JULAPO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]