Płonął samochód, garaż i poddasze domu. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala

Pożar obejmował samochód dostawczy oraz wnętrze garażu przylegającego do budynku mieszkalnego. Następnie ogień rozprzestrzenił się na poddasze domu. Zagrożony był również sąsiedni budynek gospodarczy. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13:00 w Stadłach (gmina Podegrodzie). Jedna osoba została ranna.

Mężczyzna wyniósł z budynku dwie butle na gaz propan-butan. Został przy tym poparzony. Otrzymał kwalifikowaną pierwszą pomoc ze strony strażaków, a następnie trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia ratunkowego i został przewieziony do szpitala.

Zastępy z JRG nr 2 w nowym Sączu, OSP Stadła, OSP Podegrodzie oraz OSP Gostwica zabezpieczyły teren i podały dwa prądy gaśnicze na płonący budynek i samochód oraz trzeci w celu ochronienia sąsiedniego budynku gospodarczego.

Dwóch strażaków weszło do garażu i na poddasze domu, aby sprawdzić pomieszczenia. Część mieszkalną oddymiona za pomocą wentylatora.

– Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz dogaszenia spalonych elementów i urządzeń. W celu dogaszenia i oddymienia poddasza budynku mieszkalnego usunięto część pokrycia dachowego. W sąsiednim budynku gospodarczym przelano wodą część opału i sprawdzono go kamerą termowizyjną. Przystąpiono do przewietrzenia pomieszczeń – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Działania strażaków trwały ponad trzy godziny. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.