Na cmentarzach Sądecczyzny płoną światła pamięci

Wszystkich Świętych Nowy Sącz 2021

Na nowosądeckich cmentarzach po raz 20. kwestowali wolontariusze akcji  „Ratujmy sądeckie nekropolie”. XVI kwestę przeprowadzono w Starym Sączu. Obie akcje mają ten sam cel – zebrać fundusze na renowację zabytkowych nagrobków. Słoneczna pogoda dała kwestującym i darczyńcom nadzieję na wynik akcji, z którego wszyscy będą mogli być dumni…

W organizację XX akcji „Ratujmy sądeckie nekropolie” zaangażowali się wolontariusze reprezentujący: Civitas Christiana, Fundację im. doktora Jerzego Masiora, Klub Inteligencji Katolickiej, Polskie Towarzystwo Tatrzańskie o. Beskid w Nowym Sączu, PTTK Nowy Sącz, Forum Sądeckich Motocyklistów, Sądeckie Towarzystwo Motocyklowe Sokół, Stowarzyszenie ORION, Związek Sądeczan, Tkkf Dąbrówka, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum, Fundację Nowe Kierunki i zarządy osiedli Biegonice, Dąbrówka, Kilińskiego, Piątkowa.

W Starym Sączu kwestowali przedstawiciele władz miasta, wolontariusze Towarzystwa Miłośników Starego Sącza harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera, oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego.

Jak co roku na okoliczność listopadowych świąt  – na Sądecczyźnie gościł prezydent Andrzej Duda z małżonką. Odwiedził grób swoich dziadków w Starym Sączu i pradziadków – w Łącku.

 

fot. ze zbiorów Kazimierza Gizickiego, Romana Potońca, Grzegorza Fecko, Mieczysława Kaczwińskiego

Czytaj też:

Prezydent Andrzej Duda z prywatną wizytą na Sądecczyźnie. Odwiedził groby przodków

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.