Piotr Wojtasik, czyli trąbka z wysokiego “C”

Piotr Wojtasik, czyli trąbka z wysokiego “C”

Za nami pierwszy dzień “Sącz Jazz Festiwal” i był to koncert Piotr Wojtasik Quintet z najwyższego “C”.

Przed rozpoczęciem festiwalu nie brakowało emocji, czy się uda, czy będą ludzie, czyli publiczność. A tymczasem okazało się, że byli, że muzyka bardzo się podobała, był bis i gromkie oklaski.
– Dlaczego jazz w Starym Sączu? – pytał ze sceny dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari Wojciech Knapik.- My podejmujemy się trudnych zadań, przedsięwzięć, a jazz niewątpliwie takim jest. Stary Sącz ubiega się miano miasta muzyki UNESCO. Jazz znakomicie wpisuje się w ten zamiar. Cieszę się, że dopisała publiczność, a to wróży, że może i mam nadzieję, iż tak będzie, a “Sącz Jazz Festiwal” stanie się imprezą cykliczną.
Artysta zaprezentował i jego zespół również znakomitą formę. Koncert nie był łatwy, jazz to w ogóle nie jest muzyka pod nogę. Jednak Piotr Wojtasik i jego zespół potrafili zahipnotyzować publiczność, która brawami nagradzała solówki, czy zaprezentowane utwory. Festiwal zaczął się jak film u Hitchcoca, na początek trzęsienie ziemi, a później trzeba tylko podtrzymać te emocje. Artystom udało się to znakomicie. Gratulacje należą się nie tylko zespołowi, ale również CKiS w Starym Sączu, które festiwal zorganizowało.
Piotr Wojtasik Quintet:
Piotr Wojtasik – trąbka
Marcin Kaletka – saksofony (rodem z Łukowicy, absolwent PSM Nowy Sącz, obecnie Miami USA), Michał Tokaj – fortepian, Alan Wykpisz – kontrabas, Kazimierz Jonkisz – perkusja.

W niedzielę kolejny koncert. Tym razem wystąpi słowackie trio AMC Trio and Samuel Marincak, godz. 19.00. Warto już dzisiaj zarezerwować bilety.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.