Piotr, który ratował życie nieznajomej kobiety zostanie wyróżniony przez Marszałka Małopolski

Piotr, który ratował życie nieznajomej kobiety zostanie wyróżniony przez Marszałka Małopolski

Piotr Fałowski z Małej Wsi, który 4 stycznia bez wahania pospieszył na ratunek nieznajomej kobiecie, rzucając się za nią w nurt Dunajca, zostanie wyróżniony przez Marszałka Województwa Małopolskiego – Jacka Krupę.

Stanie się to około 20 lutego. Dokładny termin i miejsce zostanie podane wkrótce, gdy mężczyzna wróci z pracy, do której wyjechał tuż po wydarzeniu.

-Piotr Fałowski wykazał się postawą, którą trzeba pokazywać, promować i wzmacniać. Z narażeniem własnego życia ratował drugiego człowieka. Chcemy docenić tę postawę i publicznie podziękować temu człowiekowi – poinformował w rozmowie z redakcją dts24 Leszek Zegzda- Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Jak podkreśla Leszek Zegzda, Urząd Marszałkowski jest w stałym kontakcie z mężczyzną, nie zdradza jednak w jaki sposób zostanie on wyróżniony przez Marszałka Województwa.

7 stycznia br., podczas spotkania opłatkowego z mieszkańcami Małej Wsi żona Piotra Fałowskiego odbierała w jego imieniu gratulacje i podziękowanie od wójta Gminy Chełmiec.

39-letniego odważnego człowieka zamierza także wyróżnić prezydent Nowego Sącza – Ryszard Nowak.

Przypomnijmy!

4 stycznia, tuż po południu kobieta skoczyła z Mostu Heleńskiego. Świadkiem zdarzenia był przejeżdżający tamtędy 39- latek z Małej Wsi, który  natychmiast zatrzymał samochód, zbiegł po schodach, pobiegł w dół rzeki i wskoczył do wody, by ją ratować.

Płynął za kobietą, lecz kiedy jego organizm zaczął się mocno wychładzać, wyszedł z wody i biegł wzdłuż brzegu rzeki. Wyprzedził płynącą kobietę i tuż przed nią znów wskoczył do wody. Udało mu się wyciągnąć kobietę w miejsce nieopodal brzegu, gdzie można było rozpocząć reanimację.

-Reanimowałem ją może 15 minut. Ciężko mi powiedzieć, ile to mogło trwać… – powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

Do akcji włączyli się funkcjonariusze Policji. Niestety, mimo wielu wysiłków 52- latka zmarła.

Mężczyzna, mimo iż niewątpliwie zrobił to, na co niewielu by się zdobyło, nie czuje się bohaterem. Mówi, że może gdyby udało się uratować – byłoby inaczej.

– Chyba zrobiłem wszystko, co się dało…- mówił wówczas.

Graf. screen NTV

Share on twitter
Share on facebook