Piłkarsko kształtował się w Sandecji, nowy kontrakt w ekstraklasowym klubie

Piłkarsko kształtował się w Sandecji, nowy kontrakt w ekstraklasowym klubie

19-letni napastnik Krzysztof Toporkiewicz, po wyleczeniu kontuzji, ponownie chce walczyć o miejsce w ekstraklasowej drużynie.

Toporkiewicz swoją przygodą piłkarską rozpoczynał w Harnasiu Tymbark. Ważnym momentem były przenosiny do  Sandecji Nowy Sącz. Tam dzięki dobrej postawie wkrótce został zauważony przez inne ośrodki piłkarskiego szkolenia. Kolejnym ważnym momentem w jego piłkarskiej przygodzie były przenosiny do SMS Łódź. Był powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski. Następnie w 2019 roku zawodnikiem juniorów Jagiellonii Białystok, występował w Centralnej Lidze Juniorów Starszych (był też w seniorskiej drużynie czwartoligowych rezerw). Pod koniec listopada 2019 roku sztab szkoleniowy podjął decyzję o włączeniu Krzysztofa Toporkiewicza do kadry pierwszego zespołu. Do tej pory w Ekstraklasie zaliczył trzy spotkania. Pod koniec 2020 roku doznał kontuzji, która nie pozwoliła mu wrócić do gry w pierwszym zespole. W końcówce sezonu znakomicie spisywał się w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie imponował skutecznością.

Kilka dni temu Krzysztof Toporkiewicz przedłużył umowę z Jagiellonią Białystok. Nowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku. Krzysztof Toporkiewicz rozpoczął przygotowania do sezonu z pierwszą drużyną Jagiellonii, z którą uda się na zgrupowanie do Kępy.

 

fot. oficjalna strona Jagiellonii Białystok.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama