Piłka nożna. Wynik rywala korzystny dla Sandecji

Walka o utrzymanie się w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy wkroczyła w decydującą fazę. Trwa właśnie runda finałowa, w której okaże się które dwa zespoły opuszczą elitę i w przyszłym sezonie będą występowały w pierwszej lidze.

wsb3

W piątek i sobotę odbyły się dwa spotkania grupy spadkowej, w której znajduje się Sandecja Nowy Sącz. W pierwszym meczu odrodzona Lechia Gdańsk pokonała w Gdyni Arkę 2:1. Dla gdańszczan, którzy wcześniej głównie przegrywali swoje mecze i w oczy zajrzało im w końcu widmo spadku, było to drugie zwycięstwo z rzędu. Lechia jest aktualnie jedenasta (33 pkt), zaś zespół z Gdyni dziesiąty (40 pkt).

W drugim pojedynku Cracovia podejmowała Piasta Gliwice. Wynik 2:1 dla „Pasów” sprawił, że gliwiczanie w dalszym ciągu są w zasięgu Sandecji.

Dzisiaj w gronie słabszych zespołów ekstraklasy zostaną rozegrane mecze Sandecji ze Śląskiem (godz. 18) oraz Pogoni z Bruk-Betem (godz. 15.30).

Obecna sytuacja w grupie spadkowej: 9 miejsce Cracovia (42 pkt). 10. Arka Gdynia (40 pkt). 11. Lechia Gdańsk (33 pkt). 12. Śląsk Wrocław (31 pkt). 13. Pogoń Szczecin (31 pkt). 14. Piast Gliwice (30 pkt). 15. Bruk-Bet Termalica Nieciecza (29 pkt). 16. Sandecja Nowy Sącz (25 pkt).

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Sandecja.pl

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.