Pierwsza Dama RP otworzyła starosądecką bibliotekę

Agata Kornhauser-Duda – Pierwsza Dama RP - otworzyła dziś nową siedzibę Starosądeckiej Biblioteki. Objęła tę placówkę swoim patronatem. 

Renault2

- Gratuluję takiego obiektu i takiego zaangażowania w tworzeniuemiejsc, w których króluje kultura i książka i które są dostępne dla wszystkich mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego – mówiła Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda. –Wiem, że czytelnictwo na tym terenie jest na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej więc godne pochwały jest to, aby wspierać ten zapał i stwarzać czytelnikom wspaniałe miejsca do obcowania z kulturą.

Gratulacje  gospodarzom obiektu złożył także starosta nowosądecki Marek Pławiak. W liście skierowanym do dyrektor Marii Sosin, starosta napisał: „Pani Dyrektor i wszystkim Pracownikom składam podwójne gratulacje: z okazji 70-lecia starosądeckiej Książnicy oraz otwarcia jej nowej siedziby. Dzięki Waszej pracy i zaangażowaniu kilka pokoleń sądeczan mogło zdobywać wiedzę, kształtować umysły, czytelniczo poznawać dalekie krainy i wzbogacać swą wyobraźnię. Przed kilkoma laty byliście jedną z pierwszych placówek w regionie, która do obsługi Czytelników wprowadzała narzędzia informatyczne. To wspaniałe, że dzisiaj cieszycie się z nowej siedziby. Pani Dyrektor i Pracownikom życzę wielu wspaniałych dni w nowym obiekcie, realizacji planów, bogatych zbiorów bibliotecznych, wiernych Czytelników i samych życzliwych ludzi wokół”.

W spotkaniu wzięli udział m.in. wicewojewoda małopolski Józef Gawron, członek Zarządu WM Leszek Zegzda, radny wojewódzki Stanisław Pasoń, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska i radni.

W nowej bibliotece, która powstała w budynku przekazanym władzom Starego Sącza przez Powiat Nowosądecki, oprócz tysięcy książek, znalazły się m.in. sale i pomieszczenia, które mogą być miejscem wydarzeń kulturalnych, czytelnia, sala kominkowa i sale warsztatowe. Księgozbiór liczy 50 tys. woluminów.

(źródło: Powiat Nowosądecki; OLSZ)

Fot. Maria Olszowska

 

 

Stary Sącz: budują dom dla książek

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.